Polska to piękny kraj, pełen jezior, gór i dolin. To wie niemal każdy pierwszoklasista. Jednak gdy stajemy się dorośli, często zapominamy o tym banalnym fakcie. Chcemy dalekich podróży i marzymy o odległych kontynentach, zamiast skupić się na zwiedzeniu tego co najbliżej nas. Nie na darmo przecież mówimy „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Travel Poland czyli wyrusz w Polskę!

Co więc warto zobaczyć w Polsce? Na pierwszy ogień powinny pójść nasze największe miasta, które powinien zwiedzić każdy Polak. Pierwszą w kolejności jest oczywiście stolica naszego kraju – Warszawa. To ona, chociaż poddana gigantycznym zniszczeniom podczas II Wojny Światowej, pięknie się odbudowała przez ostatnich 70 lat. Szczególny rozkwit przeżywa w ostatnim dwudziestoleciu, kiedy to masowy napływ ludności, a co za tym idzie kapitału spowodował błyskawiczny rozwój infrastruktury miasta. Oczywiście Warszawa to też historia i miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Warto udać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, by osobiście przekonać się o dramatycznej, ale także wspaniale walecznej historii tego miasta i jego mieszkańców. Po doznaniach historycznych możemy nieco odsapnąć na Starym Rynku, Nowym Świecie, czy przespacerować się po Łazienkach Królewskich.

Travel Poland
Travel Poland

Inne miasta też są piękne

Oczywiście nie możemy zapominać też o innych polskich miastach, takich jak Wrocław, Kraków, czy Poznań. Dla wielbicieli nadmorskich klimatów świetnym miejscem do odwiedzenia będzie Gdańsk – pomimo że położony nad zatoką, kojarzy się nieodłącznie z morzem. Tam też mamy do wyboru jedno z trzech trójmiejskich miast – oprócz Gdańska są to Gdynia i Sopot. Każde z nich ma nieco inny charakter i coś innego do zaproponowania. Jeżeli wolimy mniejsze miasta – wybierzmy się do Kołobrzegu, lub pojedźmy do Szczecina. Nie tylko jednak zachód polski oferuje ciekawe miejsca do zwiedzenia. Pojedźmy na ścianę wschodnią i odwiedźmy (jak samo miasto się reklamuje) – Wschodzący Białystok. To miasto rozkwitło w ciągu ostatnich lat i teraz jest wyjątkowo pięknym i ciekawym miejscem do odwiedzenia.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Ponadczasowe lampy i sprawa staje się jasna

    Temat domu u każdego wywołuje nieco inne skojarzenia, jednak każdy chce stworzyć w swoim m…
  • Wysypka na skórze a odżywki

    WYSYPKA NIE DODAJE URODY Cześć, Panie Piotrze. Mam 21 lat. Trenuję od kilku lat i nie ukry…
  • Krzesła do salonu

    Krzesła do salonu. Aby wybrać odpowiedni dla krzesła design do salonu, konieczne jest wycz…
Załaduj więcej Świat piękna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Turystyczne ubezpieczenia grupowe

Ile kosztuje oraz co obejmuje turystyczne ubezpieczenia grupowe? Czy warto stawiać na ubez…