Dom Świat wiedzy Czy marketing medyczny jest zgodny z prawem?

Czy marketing medyczny jest zgodny z prawem?

2 min odczyt
0
0
81

Wiele osób pewnie zastanawia się nad pytaniem dotyczącym tego, czy marketing medyczny jest zgodny z prawem. Zapewne pojawia się wiele opinii mówiących nie wolno w żaden sposób promować lekarzy usługi czy placówki medyczne. Jest to z jednej strony prawda i odnosi się do konkretnej ustawy.

Nie oznacza to jednak, iż nie ma możliwości zaprezentowania naszych działań przy uwzględnieniu norm prawnych. Należy zachować odpowiednią formę przekazu. Oznacza to, że każdy lekarz lub placówka informować o swoim istnieniu, zaprezentować zakres świadczonych usług (nie może zachęcać do skorzystania z nich). Jest to istotna różnica, o której w przypadku marketingu medycznego wielu zapomina. Nie możemy zapewniać, że nasza oferta jest najlepsza, a metoda leczenia niemal konieczna.

Twoja strona www powinna więc być tworzona pod takim a nie innym kątem – ma być Twoją wizytówką. Dodatkowo strona internetowa powinna zostać poddana innym działaniom marketingowym, które przyciągną na nią Twoich potencjalnych klientów. Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych to obok mediów społecznościowych najważniejsze metody jakie warto wykorzystać przy promowaniu gabinetu medycznego

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Pielęgnacja tatuażu 3D

Ponieważ tatuaże stają się coraz bardziej popularne w mediach głównego nurtu, nieuniknione…