Dom Świat informacji Czy odnawiane laptopy są warte zakupu?

Czy odnawiane laptopy są warte zakupu?

3 min odczyt
0
0
120

To czy warto kupić sprzęt fabrycznie odnowiony zależy od kilku czynników, a jedną z nich jest cena. Jeśli wspomniany odnowiony laptop wiele nie różni się cenowo od zupełnie nowego laptopa, to zwyczajnie nie warto zawracać sobie nim głowy. Jeśli jednak odnowiony model znacznie różni się cenowo od fabrycznie nowego, warto się nim zainteresować. Tak też jest w przypadku HP PROBOOK 455 G6 RYZEN3-3.

Na przykład, jeśli laptop do gier jest 6000 zł nowy, a odnowiony można kupić za 5700 zł, czy cała akcja jest w ogóle tego warta? Osobiście wolałbym wydać dodatkowe 300 zł na nowy laptop, ponieważ prawdopodobnie będzie on miał dłuższą gwarancję. Teraz, jeśli ten sam odnowiony laptop do gier miałby jednak kosztować 3700 zł, jest to na tyle duża różnica cen, że poważnie należałoby przemyśleć zakup takiego sprzętu.

Inną rzeczą do rozważenia jest to, że chociaż odnowiony laptop może wydawać się dobrą ofertą, ponieważ kosztuje znacznie mniej niż nowy laptop, może nie być dobrą ofertą w porównaniu do konkurencyjnych opcji. Wiele odnowionych laptopów na Allegro czy Amazonie ma niższe ceny niż nowa wersja, ale nadal nie są dobrą ofertą, ponieważ konkurencyjna marka może mieć laptopa, który ma podobne lub lepsze specyfikacje i funkcje, a jest dostępny w podobnej cenie. Takie rzeczy zdarzają się jednak stosunkowo rzadko.

Bardzo często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, że mamy możliwość zakupu takiego sprzętu.Kiedy wymieniamy komputer czy telewizor, rozglądamy się za nowym sprzętem w konkretnych granicach cenowych, a może się okazać, że z tym samym budżetem będziemy mogli zakupić urządzenie z wyższej półki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Rynek mieszkaniowy

    Rynki mieszkaniowe mają charakter lokalny, ale są uzależnione od pozostałej części gospoda…
  • Kredyty hipoteczne – standardowe pytania

    Jeśli miałbym wymienić jedną rzecz, z którą spotyka się większość kupujących dom lub miesz…
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rynek mieszkaniowy

Rynki mieszkaniowe mają charakter lokalny, ale są uzależnione od pozostałej części gospoda…