Coraz częściej głośno mówi się o tym, że woda w kranie niejednokrotnie jest lepsza od tej butelkowanej. Stan wody w mieszkaniach na przestrzeni ostatnich lat znacznie się poprawił. Cały czas wymienia się instalacje na nowsze, dzięki czemu popularna „kranówa” jest w stanie dorównać wodzie kupowanej w sklepach.

Pomimo wielu zapewnień, ludzie cały czas nie są przekonaniu do stanu wody. Jeśli naprawdę czujemy obawy przed jej użytkowaniem, warto wspomóc się filtrami do wody. Są to specjalne dzbanki lub urządzenia potrzebne do procesów oczyszczania wody.  Mechanizm dezynfekcji wody jest w znacznej większości przypadków identyczny, zaś rozbieżności widać w zaawansowaniu w technologii filtrów do wody. Najzwyklejsze mechanizmy to przepływowe filtry wody z wymienialnymi wkładami do filtrów typu: mechaniczne (polipropylenowe), wkłady węglowe (eliminacja metali ciężkich, chloru, polepszenie barwy oraz zapachu), wkłady zmiękczające (usuwanie jonów odpowiedzialnych za tworzenie się kamienia kotłowego). Wszystkie wkłady filtracyjne oraz złoża filtracyjne mają konkretną żywotność uzależnioną od natężenia przepływu przez filtry do wody, ilości zanieczyszczeń lub też objętości samego złoża filtracyjnego.

O ile sama jakość wody może być bez zarzutu, to w starszych budynkach problemem może być instalacja. Jeśli więc mamy obawy co do picia wody prosto z kranu, warto zastosować któryś z wymienionych wyżej filtrów. W takim połączeniu możemy być pewni, że nasza woda jest odpowiednia do spożycia.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Popularne kompresory i sposoby ich działania

Kompresory stosowane są zarówno w zakładach przemysłowych czy serwisach samochodowych, jak…