Kamienny dywan to rodzaj eleganckiej posadzki, która składa się z drobnych kamyczków z zaokrąglonymi brzegami oraz żywicy, która je ściśle spaja ze sobą. Gdzie sprawdzi się najlepiej? Jakie są zalety tego rozwiązania?

Uniwersalność i funkcjonalność

Kamienny dywan to świetny sposób, by nadać miejscu wyszukany wygląd. Posadzka przyciąga wzrok, a jednocześnie jest niezwykle łatwa w utrzymaniu. Dzięki temu, że kruszywo do siebie dobrze przylega, do czyszczenia nie potrzeba nic więcej poza mopem czy myjką ciśnieniową. Wszystkie zabrudzenia zostają na powierzchni i nie wnikają w głąb dywanu.

Posadzka tego rodzaju jest odporna na różne czynniki fizyczne i chemiczne takie jak np. rozlany smar, gorący olej czy ciężkie narzędzia, które mogą na nią upaść. Dodajmy do tego wytrzymałość na mróz czy wilgoć, a zobaczymy, że dywan kamienny sprawdzi się także na wolnym powietrzu. Istotnym plusem jest to, że podłoże nie musi być idealnie równe, by móc ułożyć tego typu posadzkę.

Gdzie wykorzystać posadzkę z kruszywa?

Warto dobrze się zastanowić, czy będzie w pomieszczeniach, czy na zewnątrz, bo od tego zależy rodzaj żywicy, w którą będzie trzeba się zaopatrzyć. Żywica poliuretanowa dzięki elastyczności będzie doskonała na zewnątrz – na podjeździe, balkonie, schodach zewnętrznych czy tarasie. Do pomieszczeń można wykorzystać żywicę epoksydową. W mieszkaniu kamienny dywan można wykorzystać nie tylko na podłogach – dobrze trzyma się na ścianach czy kominkach.

Sposobów na wykorzystanie jest niezwykle dużo, ale jedno można stwierdzić na pewno – to oryginalne i bardzo estetyczne tworzywo.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Specyfika olejów do świec i różnorodność ich asortymentu

Obecnie oferowany przez rynek olej do świec można nabyć bez większych trudności i charakte…