Co jakiś czas dzwonią lub przysyłają pocztą faktury proforma różni domenowi naciągacze. Firmy, z nazwy wyglądające na poważne instytucje, które dla „dobra” klienta, czyli adresata kontaktują się aby mógł pierwszy kupić kolejne domeny dla siebie. Do mnie też kiedyś dzwoniono. Przysyłano proformy. Znam więc ten schemat, jest on niezwykle prosty. Naciągacz dzwoni, przedstawia się i zarysowuje sytuację. Domena taka a taka, podobna do tej co mam zarejestrowaną, ale nie taka sama, jest do sprzedaży. Kontaktują się ze mną, bo wiedzą, że „bardzo mi zależy na tym, aby nikt inny jej nie kupił”. A mają właśnie informacje, że ktoś inny chce wykupić taką domenę. Ale do mnie dzwonią z prawem pierwokupu, jeśli tylko jestem zainteresowany. Jeśli tylko zapłacę – przeważnie wielokrotność ceny. Decydować muszę się szybko, zazwyczaj w kilka godzin.

Pośpiech, „nakręcanie rozmówcy, sugerowanie czasem wręcz, że „ktoś chce wykupić moją domenę”. Wielu może dać się nabrać za pierwszym razem. A potem… no cóż, za naukę się płaci. Słono. Dlatego warto wiedzieć, kogo się wystrzegać. Kwestie domen i hostingów lepiej zostawić firmom specjalizującym się w tym temacie, jak np. Pozycjonowanie Bydgoszcz

A sprzedawane domeny są nic nie warte. Przeważnie są to poddomeny wykupionych przez tą firmę domen – np. poddomena w edu.com.pl lub edu.eu (dla tych co mają swoją domenę w hierarchii edu.pl). Czasem są oferowane w pełni funkcjonalne domeny np. nazwafirmy.eu – tyle, że za np. 4 krotność ich wartości. A co ciekawe, w czasie rozmowy w większości przypadków można sobie taką domenę, zarejestrować! Korzystając z wszelakich promocji można zrobić to nawet za kilka złotych, a nie kilka stów.

Warto też uważać, bo nawet jeśli ktoś już „wpadł” i dał się naciągnąć, to nie koniec kłopotów. Może się okazać, że nie jest nawet abonentem domeny, nie może nią dysponować, a za każdą zmianę DNS-ów czy przekierowań trzeba dodatkowo płacić.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Jak przebiega profesjonalne zwalczanie gryzoni

  Po co usuwać gryzonie Gryzonie, takie jak myszy i szczury są szkodnikami, które należy wye…
 • Żelazo i jego smak

  Żelazo i jego smak Dobre suplementy zawierające żelazo muszą mieć po swojej stronie rozmai…
 • Ile kosztuje adwokat

  Każdy kto miał jakikolwiek problem z prawem wie, że czasem sam nie jest sobie w stanie z t…
Załaduj więcej Świat wiedzy

Jeden komentarz

 1. SEO – nowy algorytm Google – Info portal

  31 października 2018 w 14:45

  […] Od tego czasu potwierdzono, że aktualizacja miała miejsce w kwietniu. https://www.ssalegia.pl/domenowi-naciagacze/ Zamiast jakości treści, jak to było spekulowane na wielu forach, aktualizacja ukierunkowana […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Krzesła do salonu

Krzesła do salonu. Aby wybrać odpowiedni dla krzesła design do salonu, konieczne jest wycz…