Czy w 2019 roku pracowałeś na terenie Holandii? Czy wiesz, że możesz starać się o zwrot ubezpieczenia z Holandii? Czym jest zorgtoestag? Jak możesz złożyć wniosek i jak długo będziesz czekać na zwrot pieniędzy? O tym poniżej.

Co to jest zorgtoestag?

Zorgtoestag jest to zwrot części kosztów  obowiązkowego ubezpieczenia  zdrowotnego. Do opłacania tego ubezpieczenia jest zobowiązana każda osoba, która legalnie przebywa na terenie Holandii. Zwrot z ubezpieczenia otrzymasz pod warunkiem, że będziesz osobą pełnoletnią, osiągniesz niskie dochody oraz posiadasz opłacone ubezpieczenie. Wysokość Twojego zwrotu z ubezpieczenia jest zależna od Twoich rocznych dochodów, a jeśli jesteś w związku brane są również pod uwagę dochody Twojego partnera. Twoje dochody nie mogą rocznie przekroczyć  29 562  euro. Kiedy rozliczasz się samodzielnie możesz otrzymać nawet do zwrotu 99 euro miesięcznie.

Jak możesz złożyć wniosek?

Możesz samodzielnie złożyć wniosek drogą elektroniczną, wystarczy, że wejdziesz na stronę „Mijn toeslagen” (moje dodatki), a następnie zaloguj się na stronie, wpisując swój kod DigiD. Jeśli nie potrafisz samodzielnie złożyć wniosku, możesz skorzystać z usług doświadczonego biura księgowego.

Jaki masz termin na złożenie wniosku?

Jeśli chcesz otrzymać zwrot ubezpieczenia, jesteś zobowiązany do złożenia wniosku do 1 września każdego roku. Decyzję o tym, czy należy Ci się wniosek czy też nie, będziesz czekać od 8 do 14 tygodni. W tym czasie urząd holenderski przeprowadzi weryfikację, a kiedy będzie miał wątpliwości, poprosi Cię o udzielenie wyjaśnień.

Jakie dokumenty są potrzebne podczas składania wniosku?

W trakcie składania wniosku przygotuj: dokument z numerem identyfikacji podatkowej SoFi/BSN, numer konta bankowego, kopię polisy potwierdzającej wykupienie ubezpieczenia, kopie trzech ostatnich odcinków wypłaty wydanych przez pracodawcę oraz dokument potwierdzający informację na temat uzyskanych dochodów w danym roku kalendarzowym, za który chcesz otrzymać zwrot ubezpieczenia z Holandii.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak szybko spalić niechciany tłuszcz?

    Jak szybko spalić niechciany tłuszcz? Obserwujecie siebie w lustrze i nie jesteście zadowo…
  • Wysypka na skórze a odżywki

    WYSYPKA NIE DODAJE URODY Cześć, Panie Piotrze. Mam 21 lat. Trenuję od kilku lat i nie ukry…
  • Pielęgnacja tatuażu 3D

    Ponieważ tatuaże stają się coraz bardziej popularne w mediach głównego nurtu, nieuniknione…
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skup samochodów – jakie auta są kupowane?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób wchodzi na stronę internetową https://skupuje…