Po co usuwać gryzonie

Gryzonie, takie jak myszy i szczury są szkodnikami, które należy wyeliminować z bezpośredniego otoczenia człowieka. Zwierzęta te mogą powodować zniszczenia w konstrukcjach budynków, czy też przegryzać kable instalacji elektrycznej. Jeżeli znajdują się w domu, mogą zanieczyszczać swymi odchodami artykuły spożywcze. Myszy i szczury bardzo często przenoszą różnego rodzaju choroby, zagrażające zdrowiu człowieka. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się gryzoni jest deratyzacja.

Zastosowanie metody chemicznej

Profesjonalne firmy zajmujące się deratyzacją w swej pracy bardzo często korzystają z metody chemicznej. Polega ona na rozłożeniu w miejscu przebywania gryzoni trutek. Wyróżnia się trutki, z natychmiastowym lub opóźnionym działaniem. Te pierwsze zabijają szkodniki niemal natychmiast po spożyciu trucizny, atakując ich układ nerwowy, krwionośny lub pokarmowy. Drugie z wymienionych zaczynają działać z opóźnieniem, aby jak najwięcej zwierząt zdążyło zjeść truciznę. Takie trutki charakteryzują się większą skutecznością działania. Firmę oferującą tego rodzaju usługi znaleźć można na stronie http://www.dezynsekcja-pro.pl/.

Metoda fizyczna zwalczania gryzoni

W miejscach, w których zastosowanie środków chemicznych jest niemożliwe lub niewskazane stosuje się fizyczną metodę zwalczania gryzoni. Deratyzacja fizyczna polega na zwabianiu myszy lub szczurów do klatek lub pułapek. Firmy zajmujące się deratyzacją w swej pracy wykorzystują m.in. chwytacze mechaniczne, pułapki sprężynowe lub klejowe. Zdarza się również wykonywanie bezpośredniego odłowu. Skuteczność fizycznej metody zwalczania gryzoni uzależniona jest głównie od poziomu uszczelnienia potencjalnych miejsc ucieczki zwierząt oraz zastosowanych środków wabiących.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Specyfika olejów do świec i różnorodność ich asortymentu

Obecnie oferowany przez rynek olej do świec można nabyć bez większych trudności i charakte…