Jeżeli zauważamy, że nasz samochód regularnie zostawia tłuste plamy na podjeździe, może to oznaczać poważną awarię. Nie zawsze jednak problem jest aż tak duży, może się bowiem okazać że wystarczy jedynie wymienić jedną z uszczelek. Zanim zaczniemy naprawę auta warto dokładnie sprawdzić skąd olej się wydobywa. Niestety silnik zazwyczaj jest zaolejony bardzo mocno, ponieważ wydobywające się płyny brudzą całość jego bloku i głowicy. Najpierw należy porządnie silnik umyć, a później przejść do namierzania usterki.

Jedziemy na myjnię
Aby pozbyć się tłustych zabrudzeń z silnika powinniśmy go porządnie umyć. Możemy zrobić to pod domem, jednak wtedy będziemy musieli cały brud później usuwać z podjazdu. Dlatego też dobrym pomysłem może być myjnia bezdotykowa Lublin ma takich miejsc bardzo wiele, pamiętajmy jednak że nie na każdej będziemy mogli dokonać mycia silnika. Dlatego najpierw powinniśmy sprawdzić czy nie łamiemy regulaminu, a dopiero później przystępować do mycia. Warto wziąć ze sobą środek, który zmiękcza brud na silniku.

Lokalizujemy nieszczelność
Kolejny etap to lokalizacja samej nieszczelności. Najpierw spróbujmy zrobić to od góry, uprzednio demontują plastiki i osłony. Warto wziąć ze sobą mocną latarkę. Jeżeli oględziny pod maską nic nie ujawnią, należy podnieść auto do góry i zajrzeć od spodu. Zwracajmy uwagę na miejsca takie jak uszczelka pod pokrywą zaworów, uszczelka pod głowicą, a przede wszystkim uszczelka miski olejowej i sam korek spustowy oleju. Należy sprawdzić również okolice filtra oleju i jego podstawy, a także ewentualnej chłodnicy olejowej, jeżeli samochód jest w nią wyposażony.

Mechanika Samochodowa: http://autocentrumlublin.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak podłączyć żyrandol?

    Zaskakująco wiele osób oświetla swoje domowe wnętrza za pomocą żyrandoli. Konstrukcje te b…
  • Osuszanie ścian w przemyśle

    Osuszanie budynków Kielce polega na usuwaniu wilgoci dzięki czemu zawartość wody w powietr…
  • Licytacje z USA, co warto wiedzieć?

    Licytacje samochodów z USA to powszechny temat wśród europejskich kierowców. Dzieje się ta…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak podłączyć żyrandol?

Zaskakująco wiele osób oświetla swoje domowe wnętrza za pomocą żyrandoli. Konstrukcje te b…