Jak wybrać najlepszą kostkę brukową?

Nawierzchnia wykonana z kostki brukowej to inwestycja, która ma służyć przez długie lata. Z tego względu wybór materiału powinien być dobrze przemyślany, ponieważ przypadkowe i pochopne decyzje w tym przypadku mogą skutkować nieestetycznymi efektami działania warunków atmosferycznych czy eksploatacji nawierzchni. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kostki brukowej?

Wybór kostki brukowej

Zastanawiając się nad nawierzchnią z kostki brukowej nie można poprzestać na walorach estetycznych. Bardzo ważne są też inne aspekty. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim parametry techniczne oraz przeznaczenie. Jest to istotne, ponieważ inny rodzaj kostki będzie potrzebny do posesji prywatnej, a inny tam, gdzie materiał będzie musiał znieść większe i częstsze obciążenia. Firmy oferujące sprzedaż kostki brukowej posiadają wiele różnych rodzajów kostki brukowej, dzięki czemu można idealnie dobrać ją do swoich potrzeb. Trwałość kostki brukowej także nie jest bez znaczenia. Na trwałość materiałów wpływa najbardziej jej grubość. Kostka brukowa o grubości 4 cm będzie idealna do zastosowań domowych i rekreacyjnych (taras, patio), jednak nie zniesie większych obciążeń, dlatego wyłożenie parkingu czy podjazdu garażowego tego typu kostką brukową to zły pomysł.

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Podczas zakładania kostki brukowej można niemiło zaskoczyć się tym, że na kostce brukowej pojawia się nieestetyczny biały nalot. Nie jest to jednak wynik błędu ani zła jakość materiałów. Tego typu biały nalot jest efektem naturalnych procesów, które zachodzą podczas wiązania betonu. Z czasem, niemiłe dla oka białe plamy znikają samoistnie, a kostka brukowa wygląda nienagannie.

autor: Patrycja Chmielewska

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego świece ręcznie robione to świetny pomysł na prezent?

Szukasz jakiegoś pomysłu na prezent dla kogoś z Twojego najbliższego otoczenia? Może zatem…