Dom Świat wiedzy Jaką funkcję pełni katalizator w układzie spalinowym

Jaką funkcję pełni katalizator w układzie spalinowym

2 min odczyt
0
0
181

Reklama: Centrum motocyklowe Rybnik sklep

Jaką funkcję pełni w naszych autach katalizator? Czy możemy poruszać się bez niego? Oczywiście najpierw warto wyjaśnić jedną kwestię, a co za tym idzie określić katalizator jako jeden z podstawowych elementów układu spalinowego, który spotkamy we wszystkich modelach auta.

Jego zadaniem jest nic innego, jak maksymalne obniżenie oraz ograniczenie poziomu szkodliwych substancji zawartych w gazach wydechowych, które powstają w procesie spalania. Dlatego jak najbardziej ma on wpływ na to, iż dbamy nie tylko o środowisko ale też nie doprowadzamy do sytuacji, kiedy stanowią różnorodne niebezpieczne i szkodliwe substancje dla niego zagrożenia.

Wielu kierowców uważa, iż katalizatory nie tylko ograniczają emisję spalin ale też dodatkowo wpływają niekorzystnie na moc silnika, co nie jest w żadnym stopniu prawdą i lepiej nie doprowadzać do sytuacji kiedy zdecydujemy się na demontaż katalizatora. Pewnie, że nasze auto będzie się w dalszym ciągu poruszać, ale podczas kontroli wykrycie braku katalizatora, może nas bardzo wiele kosztować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Integracja Przyrody w Projektach Nowoczesnych Mieszkań

W dzisiejszych czasach, w miarę rozwoju technologii i wzrastającej urbanizacji, większość …