Odpowiednia brama garażowa powinna być funkcjonalna i wygodna w obsłudze. Co jednak ważniejsze, ma przede wszystkim chronić auto przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz kradzieżą. Kolejnym czynnikiem jest również wygląd, ponieważ powinna nawiązywać do stylu i kolorystyki domu. Mniejszy problem jest, kiedy możemy zaplanować bramę już podczas pierwszych rysunków architekta. Co jednak jeśli nasza dotychczasowa brama wymaga wymiany? W obu tych przypadkach warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów, które pozwolą uniknąć problemów i ułatwią wybór odpowiedniego modelu. Szeroki wachlarz modeli można znaleźć na bramy garażowe Bydgoszcz.

Przede wszystkim powinniśmy ustalić w jaki sposób brama powinna się otwierać. Wszystko zależy od wielkości garażu, długości podjazdu i jego położenia. Jeśli nasz podjazd posiada stosunkowo dużo miejsca, to można zdecydować się na bramę uchylną. Wtedy jednak autem nie możemy podjeżdżać zbyt blisko.
Jeśli jednak brakuje nam miejsca na wjeździe, to możemy zdecydować się na inne rozwiązania bramę rolowaną lub segmentową.

Powinniśmy zwrócić uwagę również na materiał, z którego brama została wykonana. Wszelkie mechanizmy i ramy powinny być zrobione z dobrej jakości stali. Istnieją też z tworzyw sztucznych, aluminium oraz drewna. Najczęściej można spotkać ocynkowaną stal, którą następnie maluje się na różne kolory, aby brama pasowała do reszty budynku. Drewniane najczęściej są wykonane ze świerku lub sosny. Mogą mieć one pospolity, prosty wzór, lecz także bardziej kunsztowny – zależnie od wymagań. Warto zastanowić się również nad ociepleniem bramy. Jest ona może droższa od standardowej, ale koszty powinny nam się dosyć szybko zwrócić, ponieważ w mniejszym stopniu będziemy musieli ogrzewać garaż.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tabletki, które wzmocnią naczynia krwionośne

Wzmacnianie naczyń krwionośnych to bardzo ważny proces dla poprawy własnego zdrowia. Niest…