Nasz wygląd bardzo często ma ogromny wpływ na to, czy czujemy się dobrze w swojej skórze i jesteśmy pewni siebie. Nie chodzi nawet o to, co uważają o naszym wyglądzie inne osoby, lecz o to, jak my się z nim czujemy. Każdy ma swój własny, indywidualny styl i powinien ubierać się zgodnie z nim. A jeżeli mówimy już o wyglądzie i ubiorze, nie sposób zapomnieć o butach. Bardzo ważne jest to, by odpowiednio współgrały z całą stylizacją. To one mogą nadać jej charakteru lub pełnić funkcję jej tła. Zimą dobranie odpowiedniego obuwia jest szczególnie trudne, gdyż wybrany model musi pasować zarówno do ubioru, jak i do noszonej odzieży wierzchniej. Zastanówmy się, jaki mamy wybór w kwestii obuwia zimowego.

Kozaki

To zdecydowanie najbardziej tradycyjny rodzaj butów zimowych. Zazwyczaj, oczywiście w przypadku kobiet, sięgają do kolan lub nawet za kolana. Najbardziej klasyczne z nich, czarne kozaki pasują dosłownie do wszystkiego. Można je nosić zarówno z jeansami, jak i czarnymi spodniami czy rajstopami. Doskonale będą się prezentowały jako element eleganckich, a także codziennych stylizacji. Warto zastanowić się również nad obcasem – wprawdzie nieco utrudnia on poruszanie się na oblodzonych chodnikach, ale dodaje również nieco kobiecości i podnosi pewność siebie.

Botki i sztyblety

Rodzaj obuwia sięgającego zazwyczaj za kostkę. Mogą mieć dowolny obcas bądź być całkowicie płaskie. W sklepach obuwniczych znajduje się niezwykle bogaty wybór butów tego typu – można znaleźć botki i sztyblety w niemalże każdym kolorze, a także z różnego rodzaju ćwiekami, diamentami czy ozdobnymi obszyciami.

Kalosze

Chociaż kalosze kojarzą się główne z jesienną pogodą, mogą również świetnie sprawdzić się podczas zimy. Doskonale chronią bowiem przed wodą, a dzięki specjalnym, grubym skarpetom, świetnie sprawdzają się również do ochrony przed zimnem.

W przypadku mężczyzn sprawa jest nieco łatwiejsza. Na rynku nie ma bowiem aż tak szerokiego wyboru wśród rodzajów obuwia zimowego. Męskie buty markowe sięgają zazwyczaj kostki lub są odrobinę wyższe. Najlepiej wybierać te wykonane ze skóry naturalnej, ponieważ zapewniają najlepszą przepuszczalność powietrza i wygodę. Warto przyjrzeć się również podeszwie i sprawdzić, czy została wykonana starannie i będzie zapewniać stabilność podczas spacerów po zaśnieżonych ulicach.

https://atamanshop.pl/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat sportu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Specyfika olejów do świec i różnorodność ich asortymentu

Obecnie oferowany przez rynek olej do świec można nabyć bez większych trudności i charakte…