Dom Świat informacji Kredyty hipoteczne – standardowe pytania

Kredyty hipoteczne – standardowe pytania

3 min odczyt
0
0
603

Jeśli miałbym wymienić jedną rzecz, z którą spotyka się większość kupujących dom lub mieszkania, to byłyby to ciągłe pytania i obawy o kredyty hipoteczne, które wymagają profesjonalnych odpowiedzi. Jest to całkiem zrozumiała sprawa, ponieważ pożyczanie setek tysięcy złotych może być przerażające, dlatego każdy chce poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania, zanim zdecyduje się zaciągnąć ogromny kredyt na kilka dziesiątek lat.

Zanim w ogóle zajmiemy się samym kredytem, musimy zaplanować sobie pewien budżet, który zamierzamy wydać na dom lub mieszkanie, ponieważ przy jego kupnie będziemy musieli pokryć koszt wpłaty własnej. Kiedy oszacujemy budżet, którym dysponujemy, warto zgłosić się do banku, który określi Waszą zdolność kredytową. Jeśli ten etap również przejdziecie pozytywnie, można na poważnie zacząć szukać mieszkania.

Często jednak pojawiają się pytania czy można wziąć kredyt na mieszkanie bez wpłaty własnej. Teoretycznie nie da się tego zrobić, lecz w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą kontaktów agentów nieruchomości, którzy dobrze rozumieją tego typu sytuacje. W wielu przypadkach udaje im się nieco zawyżyć cenę mieszkania, aby uzyskać wyższy kredyt i ta zawyżona różnica przeznaczona jest na poczet wpłaty własnej. Oczywiście to znaczne uproszczenie, lecz taka możliwość istnieje. Dlatego też jeśli interesują Cię mieszkania Bydgoszcz, a nie posiadasz odłożonych pieniędzy na wpłatę własną, mimo wszystko warto spróbować kupić mieszkanie – jeśli traficie na obrotnego agenta, powinno się udać.

Komentarze
  • Rynek mieszkaniowy

    Rynki mieszkaniowe mają charakter lokalny, ale są uzależnione od pozostałej części gospoda…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jaką rolę pełni psychoterapia, w leczeniu różnorodnych chorób?

Reklama: Terapia małżeńska Poznań Jaką najważniejszą rolę, pełni psychoterapia w diagnozow…