Dom Świat sportu Kulturystyczne ciekawostki – poradnik

Kulturystyczne ciekawostki – poradnik

5 min odczyt
0
0
499

Naturalna odżywka wieczorna

Na taka opinię zasługuje serek granulowany, czyli cottage cheese, a więc produkt zawierający kazeinę. Przypominam, że kazeina to suplement pozytywnie oddziałujący na organizm przez całą noc. Jako produkt wolno trawiony zapewnia nam odporność na działanie nocnego katabolizmu, który czyni mięśnie „głodnymi”. Kazeina stopniowo nasyca muskulaturę, dzięki czemu nie musimy się już troszczyć o „nocne straty” tkanki mięśniowej.

Aby dodać jeszcze większej „mocy” naszemu serkowi, powinniśmy posypać go siemieniem lnianym, dzięki czemu poziom wykorzystania kazeiny będzie jeszcze wyższy. Spożywając taką porcję przed pójściem spać, możemy mieć nadzieję, że zawarty w siemieniu zdrowy tłuszcz zadziała inwazyjnie na komórki tłuszczowe, przyczyniając się do procesu spalania podczas snu.

Najprostsza recepta: do jednego pojemnika z serkiem dosypujemy dwie pełne łyżki siemienia.

Jedzenie niekoniecznie smaczne

Nie da się ukryć, że w kulturystyce obowiązują pewne ograniczenia dietetyczne i to nie tylko zawodników, ale również osoby ćwiczące „dla zdrowia”. O ile standardowy smakosz zachwyca się znakomicie przyrządzoną golonką my w tym czasie musimy koncentrować się na zwykłej owsiance. Po prostu jemy coś nie dlatego, że to „coś” nam smakuje, ale jemy, mimo że smakuje gorzej albo wcale. Doceniamy nie tyle wartość smakową, ile wartość odżywczą potraw. Odżywiamy się piersią kurczaka i owsianką, ponieważ są to potrawy ułatwiające osiągnięcie siły, wydolności, masy, a więc tego, co gwarantuje regularne uprawianie kulturystyki.

Badacze zajmujący się dobroczynnym wpływem owsianki na zdrowie ustalili, że danie z płatków owsianych obniża poziom cholesterolu, obniża ciśnienie oraz pomaga w procesie redukcji nadmiernej wagi. Spożywanie węglowodanów wolno trawionych utrzymuje niski poziom insuliny przez większość dnia, przyczyniając się za to do większego spalania tłuszczu.

Zalecenie dla kulturystów dbających o przyrost masy mięśniowej: Przed treningiem spożywamy 20 gramów proteiny serwatkowej oraz – 40 gramów wolno trawionych węglowodanów pod postacią owoców, płatków owsianych i pełnych ziaren. Taki zestaw pozwoli zaopatrzyć osobę trenującą w „paliwo”, poprawić proces spalania tkanki tłuszczowej w tym samym czasie, zabezpieczyć mięśnie przed szybkim wyczerpaniem oraz stymulować syntezę protein po zakończeniu treningu

OWSIANKA JESZCZE BARDZIE) ODŻYWCZA

Składniki: pól filiżanki mleka • szklanka wody • pól filiżanki płatków • jedna łyżka cynamonu • dwie łyżki pokruszonych orzechów włoskich

Najpierw zagotowujemy razem wodę i mleko, następnie dodajemy płatki i czekamy do momentu aż płatki napęcznieją, co powinno zająć 5 minut. Wtedy zmniejszamy płomień pod garnkiem do minimum i gotujemy jeszcze przez pół godziny, mieszając od czasu do czasu. Po tym czasie kończymy gotowanie, dodajemy cynamonu oraz pokruszone orzechy i zjadamy.

Pamiętajmy, że jest to potrawa wolno trawiona, więc można ją jeść trzy-cztery razy dziennie o każdej porze, licząc zawsze na dobrodziejstwa płynące z takiego sposobu odżywiania się.

Komentarze
  • Odżywki białkowe

    Czym są odżywki białkowe?  Odżywki białkowe są stosowane przez sportowców i osoby aktywne …
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat sportu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy warto skorzystać z zewnętrznych usług księgowych?

Finanse to ważna część każdego biznesu, dlatego księgowość firmy powinna być prowadzona ni…