Nauka języka obcego może być łatwa, jeśli metoda nauki będzie dobrana do umiejętności i indywidualnych predyspozycji. Poszukując środków, które miałyby pomóc w skutecznym przyswojeniu nowych słówek lub gramatyki, nie należy zapominać o tym, jak ważną rolę odgrywa motywacja. Ludzie, którzy wiedzą, że muszą nauczyć się języka obcego, bo jest konieczny, żeby podjąć zatrudnienie w nowym miejscu pracy, uczą się efektywniej i szybciej zapamiętują. Nie jest to jednak regułą, bo na jednych presja czasu działa motywująco, a na drugich wręcz na odwrót.

Najskuteczniejszą formą nauki jest przebywanie w danym kraju i obcowanie z językiem obcym na co dzień. Ważnym etapem nauki są konwersacje. Nie trzeba wyjeżdżać na obczyznę, żeby móc podejmować próby rozmowy. Już podczas zapisów na angielski  jest szansa na to, żeby zademonstrować swoje umiejętności. Kursanci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki i uczą się podstaw, mają problem z przełamaniem bariery językowej. Dlatego, podczas kompletowania grup, które będą brały udział w kursie, organizatorzy dzielą je według stopnia zaawansowania.

Kursanci podzieleni są na zespoły. W zależności od ilości chętnych osób są to grupy początkujące, średniozaawansowane i zaawansowane. Dzięki temu, że kursant zostaje przydzielony do grupy, w której znajdują się osoby o wiedzy i umiejętnościach na tym samym lub podobnym poziomie, nie odczuwa się przepaści między nimi i angielski nie jest wtedy tak straszny, jak może się to wydawać na przysłowiowy pierwszy rzut oka.

Na pierwszym etapie nauki w grupie początkującej można dowiedzieć się jak formułować najprostsze wypowiedzi. Kursant już po pierwszych zajęciach wie, jak się przedstawić i powiedzieć o sobie kilka słów. Dzięki działaniom w parach przełamuje strach przed wypowiadaniem się w obcym języku. Początki nigdy nie są łatwe, ale nie zyskuje tylko ten, kto nic nie robi. Już samo podjęcie próby nauki języka obcego i zapisanie się na kurs angielskiego jest działaniem zasługującym na pochwałę.

Reklama: The Dream Kurs angielskiego przez Skype

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Projekt studni – od tego się zaczyna

Studnia wydaje się niektórym osobą pieśnią przeszłości. Nie zawsze tak jednak jest. Zdarza…