Licytacje samochodów z USA to powszechny temat wśród europejskich kierowców. Dzieje się tak, ponieważ samochody w Stanach są dużo tańsze.

Jest to spowodowane przede wszystkim:

  • znacznie niższymi podatkami
  • wysokim popytem na auta
  • niskich kosztach prowadzenia salonu

Przeszukując ogłoszenia na licytacjach często znajdujemy oferty, które przedstawiają dobre samochody w wyjątkowo niskiej cenie, bądź zdjęcia nie pokrywające się z modelem pojazdu. Nie raz zdarza się, że właściciel podaje nie właściwe dane, aby zarobić dodatkowe pieniądze na opłatach transportowych lub innych niespodziewanych kosztach.

Jak unikać oszustw na licytacjach?

Bezpieczny serwis z licytacjami

Zanim zdecydujemy się na licytację auta, warto sprawdzić czy strona jest polecana, bezpieczna i zaufana. Jednymi z najpopularniejszych serwisów licytacyjnych są Copart IAAI.

Faktyczny stan pojazdu

Jak już wiadomo, na licytacji pojawić się może pojazd, który w rzeczywistości nie przypomina takiego, jakiego widzimy na zdjęciu. Przed kupnem auta, warto sprawdzić w internecie za pomocą numeru VIN, czy pojazd znajdywał się na innych licytacjach oraz w jakim stanie jest obecnie. Za pomocą przystosowanych do tego portali możemy sprawdzić kiedy, jak i co zostało uszkodzone podczas stłuczki. Pozwala nam to również zweryfikować, czy auto było wystawiane na innych licytacjach, w jakim dokładnym stanie jest pojazd, i czy jego opis jest adekwatny do wyglądu samochodu.

Zakup za pośrednictwem profesjonalnej firmy

Jeśli nie potrafimy zweryfikować stanu pojazdu sami, bądź obawiamy się o prawidłowy wynik naszych obserwacji to warto zdecydować się na pomoc firmy, która przeanalizuje ofertę i pomoże w zakupie auta. Korzystając z usług takiej firmy, możemy liczyć na profesjonalną kontrole samochodu przy użyciu odpowiednich programów, a także porady w kwestiach dalszych próbach zakupu pojazdu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak podłączyć żyrandol?

Zaskakująco wiele osób oświetla swoje domowe wnętrza za pomocą żyrandoli. Konstrukcje te b…