Mocowanie do ściany lustro
Mocowanie do ściany lustro

Nie da się ukryć, że wiercenie w ścianach jest kłopotliwe – wiąże się z hałasem i zapyleniem w domu. Aby tego uniknąć, w niektórych przypadkach można zastosować inne metody. Lżejsze elementy wyposażenia domu, takie jak lustra, czujniki instalacji alarmowej czy małe oprawy oświetleniowe, da się przymocować za pomocą kleju montażowego. Najwygodniej aplikować go na przegrodę za pomocą pistoletu, pamiętając uprzednio o dokładnym wyczyszczeniu, odtłuszczeniu i wysuszeniu powierzchni. Tego typu kleje można stosować zarówno na glazurze i terakocie, jak i na betonie, cegle czy otynkowanej powierzchni.

Mocowanie do ściany - wkręt
Mocowanie do ściany – wkręt

Innym sposobem na zamontowanie mniejszych luster są specjalne dwustronne taśmy klejące z pianki polietylenowej, odporne na wodę, wilgoć, światło i starzenie się. Można ich używać na powierzchniach ceramicznych, szklanych, metalowych czy drewnianych, a także na ścianach wykończonych farbami.

Do łazienek wykończonych ceramiką można też zakupić akcesoria wyposażone w klips z klejem lub taśmą. Są bardzo łatwe w montażu – przykleja się je po oczyszczeniu i wysuszeniu podłoża i usunięciu taśmy zabezpieczającej. Przytwierdzone w ten sposób, mydelniczki, wieszaki czy zawieszki do papieru toaletowego wytrzymują obciążenie do 10 kg.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kurs angielskiego, czyli skuteczne metody nauki

Nauka języka obcego może być łatwa, jeśli metoda nauki będzie dobrana do umiejętności i in…