Czy przerwa technologiczna jest konieczna?

W większości basenów raz do roku planowana jest przerwa technologiczna. Podczas tej przerwy są wykonywane niezbędne konserwacyjne prace. Zarówno chodzi o halę basenową jak i także o części pozostałe budynku. A co gdy podczas użytkowania codziennego się okaże, że niecka także wymaga czyszczenia dodatkowego? Sama procedura spuszczenia wody to koszty dodatkowe. Żaden zarządca pływalni nie chce ich ponosić.

Dodatkowo pobór wody zwiększony jak i także konieczność wyłączenia basenu wiąże się niestety z bardzo dużym finansowym nakładem.

Uniknijmy tych kosztów

Jednak można śmiało tychże kosztów uniknąć. Chodzi o skorzystanie z usługi czyszczenia basenów bez spuszczania z nich wody. Czyszczenie basenów w całości odbywa się pod wodą. Nie trzeba jej zatem spuszczać. Prace podwodne są wykonywane specjalną maszyną atestowaną. Dzięki niej są usuwane zabrudzenia z różnego rodzaju powierzchnia. W procesie czyszczenia jest także stosowana specjalna certyfikowana oraz spełniająca wszelkie normy chemia, która jest dopuszczana do użytku w basenach.

Tego rodzaju prace podwodne są nieziemsko popularne. Prace te są wykonywane przez zawodowych nurków. Jednak w Polsce usługa czyszczenia podwodnego basenów jest całkowitą nowością. Jednak cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Na pewno dla właścicieli tego rodzaju obiektów jest to bardzo ciekawa opcja, która pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Czemu mielibyśmy z tego nie skorzystać?

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Popularne kompresory i sposoby ich działania

Kompresory stosowane są zarówno w zakładach przemysłowych czy serwisach samochodowych, jak…