Przewijak to praktyczne rozwiązanie, które jeszcze kilka lat temu było nam całkowicie nieznane. Większość naszych rodziców czy dziadków nie potrzebowała przewijaka, aby szybko i sprawnie przebrać malucha. Oczywiście, czasy się zmieniają. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze, praktyczniejsze akcesoria, które w założeniu mają pomóc rodzicom i ułatwić im codzienną opiekę nad dzieckiem. Kwestie etyczne tego typu kwestii – czy dobrze jest wyręczać rodziców w najprostszych obowiązkach, czy nie odbije się to na psychice dziecka etc. – to temat na zupełnie inny artykuł. Teraz skupmy się na czymś ważniejszym – na wyborze odpowiedniego przewijaka.

 

Podkłady do przewijania
Podkłady do przewijania

Po pierwsze, a zarazem najważniejsze: czy przewijak jest nam w ogóle potrzeby? Nie da się ukryć, że tak. Jedno z najciekawszych, najwygodniejszych rozwiązań na rynku to… przewijak w komplecie z komodą. Tego typu opcja sprawdzi się, gdy maluch już od pierwszych dni posiada swój własny pokój bądź specjalne wydzielony dla niego kącik. Komoda to przewijania to nic innego jak zwykła komoda z dużą ilością szuflad i osadzonym nań przewijakiem – sztywną nakładką do przewijania. Na blacie bez wątpienia pomieszczą się wszystkie akcesoria niezbędne do szybkiego i bezpiecznego przebrania malucha. W szufladach natomiast możemy ukryć zapas pieluszek, chusteczek, dodatkowych kosmetyków. Warto wydzielić sobie miejsce również na podkłady do przewijania.

Najwygodniejszą opcją jest komoda do przewijania z możliwością demontażu przewijaka. Finalnie zostanie nam bowiem całkiem funkcjonalny mebel, którego możemy zaadoptować do innych celów. Aby szybko, sprawnie i bezpiecznie przebrać niemowlę wystarczy położyć na miejscu do przewijania podkład (podkłady do przewijania zakupimy w niemal każdym sklepie dedykowanym najmłodszym) i ostrożnie umieścić nań malucha. Podkłady do przewijania zapewnią nam stuprocentową pewność, że maluch nie pobrudzi ani mebelka ani żadnych innych rzeczy. U wielu niemowląt zdarza się niekontrolowane wypróżnianie zaraz po zdjęciu pieluszki. Nie jest to oczywiście niczym złym, może jedynie przysporzyć nieco więcej prania.

Dobrej jakości przewijaki i dopasowane doń akcesoria np. podkłady do przewijania znajdziemy w renomowanych sklepach dla najmłodszych. Czym lepszej jakości mebel kupimy, tym większe prawdopodobieństwo, że komoda posłuży nam jeszcze w przyszłości – po zdemontowaniu przewijaka. Warto wybierać produkty renomowanych producentów, polecane przez innych rodziców.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Po czym poznać profesjonalną drukarnię?

Często zdarza nam się potrzeba oddania do druku tekstów czy ilustracji, nie każda drukarni…