Przewijak to praktyczne rozwiązanie, które jeszcze kilka lat temu było nam całkowicie nieznane. Większość naszych rodziców czy dziadków nie potrzebowała przewijaka, aby szybko i sprawnie przebrać malucha. Oczywiście, czasy się zmieniają. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze, praktyczniejsze akcesoria, które w założeniu mają pomóc rodzicom i ułatwić im codzienną opiekę nad dzieckiem. Kwestie etyczne tego typu kwestii – czy dobrze jest wyręczać rodziców w najprostszych obowiązkach, czy nie odbije się to na psychice dziecka etc. – to temat na zupełnie inny artykuł. Teraz skupmy się na czymś ważniejszym – na wyborze odpowiedniego przewijaka.

 

Podkłady do przewijania
Podkłady do przewijania

Po pierwsze, a zarazem najważniejsze: czy przewijak jest nam w ogóle potrzeby? Nie da się ukryć, że tak. Jedno z najciekawszych, najwygodniejszych rozwiązań na rynku to… przewijak w komplecie z komodą. Tego typu opcja sprawdzi się, gdy maluch już od pierwszych dni posiada swój własny pokój bądź specjalne wydzielony dla niego kącik. Komoda to przewijania to nic innego jak zwykła komoda z dużą ilością szuflad i osadzonym nań przewijakiem – sztywną nakładką do przewijania. Na blacie bez wątpienia pomieszczą się wszystkie akcesoria niezbędne do szybkiego i bezpiecznego przebrania malucha. W szufladach natomiast możemy ukryć zapas pieluszek, chusteczek, dodatkowych kosmetyków. Warto wydzielić sobie miejsce również na podkłady do przewijania.

Najwygodniejszą opcją jest komoda do przewijania z możliwością demontażu przewijaka. Finalnie zostanie nam bowiem całkiem funkcjonalny mebel, którego możemy zaadoptować do innych celów. Aby szybko, sprawnie i bezpiecznie przebrać niemowlę wystarczy położyć na miejscu do przewijania podkład (podkłady do przewijania zakupimy w niemal każdym sklepie dedykowanym najmłodszym) i ostrożnie umieścić nań malucha. Podkłady do przewijania zapewnią nam stuprocentową pewność, że maluch nie pobrudzi ani mebelka ani żadnych innych rzeczy. U wielu niemowląt zdarza się niekontrolowane wypróżnianie zaraz po zdjęciu pieluszki. Nie jest to oczywiście niczym złym, może jedynie przysporzyć nieco więcej prania.

Dobrej jakości przewijaki i dopasowane doń akcesoria np. podkłady do przewijania znajdziemy w renomowanych sklepach dla najmłodszych. Czym lepszej jakości mebel kupimy, tym większe prawdopodobieństwo, że komoda posłuży nam jeszcze w przyszłości – po zdemontowaniu przewijaka. Warto wybierać produkty renomowanych producentów, polecane przez innych rodziców.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy warto skorzystać z zewnętrznych usług księgowych?

Finanse to ważna część każdego biznesu, dlatego księgowość firmy powinna być prowadzona ni…