Na pewno zastanawiałeś się kiedyś jakby to było, gdyby w naszym kraju wybuchła nagle wojna. Wielu mężczyzn, będąc jeszcze dziećmi, wyobrażało sobie, że bierze udział w walkach niepodległościowych. Odzież patriotyczna stanowi pewne podkreślenie naszych wartości. Warto jednak, by w parze z odpowiednim ubiorem szła również wiedza i… umiejętności. Chociaż szanse na to, że w naszym kraju wybuchnie wojna – przynajmniej za naszego życia – są niewielkie, zaznajomienie się z pewnymi kwestiami bez wątpienia pomoże nam w przyszłości.

Skupmy się na najprostszej kwestii: umiejętności przeżycia w lesie bez łączności ze światem. Ci, którzy chociaż raz w życiu byli na obozie przetrwania czy biwaku na pewno wiedzą, jak zdobyć pożywienie, rozpalić ogień czy przygotować sobie prowizoryczne posłanie. Ci, którzy mają to przed sobą nie muszą się martwić. Nie bez powodu mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Brak pomocy z zewnątrz sprawia, że budzą się w nas „ukryte talenty” i umiejętności, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna

Jakie kwestie należy mieć na uwadze szykując się na krótki bądź nieco dłuższy pobyt w głuszy? Najważniejszy jest dostęp do bieżącej wody. Ta jest niezbędna, jeżeli chcemy przeżyć. Bez jedzenia jest to możliwe, ale bez picia… Jeżeli w pobliżu miejsca, do którego planujemy się udać znajduje się rzeka bądź jezioro, w naszym plecaku powinny znaleźć się filtry do wody – umożliwiające spożywanie wody z niemal dowolnego źródła, bez obaw o ewentualne zatrucie. Warto w tym aspekcie pomyśleć również o apteczce – bez niej nie warto się ruszać nawet na biwak.

Równie ważną kwestią są ukąszenia owadów. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczuleniowcami czy też nie – apteczka to podstawa. To, co znajdzie się w naszym plecaku powinno być warunkowane bliskością zamieszkałych obszarów, a także pogodą. Jako że ta ostatnia bywa zmienna, warto przygotować się na każde możliwe warunki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat piękna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tabletki, które wzmocnią naczynia krwionośne

Wzmacnianie naczyń krwionośnych to bardzo ważny proces dla poprawy własnego zdrowia. Niest…