Prezentujemy techniki, wskazówki i ćwiczenia, które pomogą Ci robić doskonałe zdjęcia mody

Annie Leibowitz, MarioTestino, Steven Meisel i lrving Penn – każdy z tych kultowych fotografów jest twórcą niezwykłego stylu w szczególnym gatunku fotografii – fotografii mody. Uwodzicielskie pozy i czarowne oświetlenie modeli, do których jesteśmy tak dzisiaj przyzwyczajeni, pojawiły się wraz z powstaniem ponad sto lat temu takich czasopism, jak Harper’s Bazaar i Vogue. To one odkryły potęgę obrazu i jego wpływ na decyzje zakupowe Czytelników. Moda -ciągle kusząca nabywców – jest jedną z sił napędowych społeczeństwa, a dziś istnieje więcej sposobów promowania jej zdjęć, niż kiedykolwiek wcześniej. Pomimo tego, moda wciąż pozostaje jednym z najbardziej ekskluzywnych obszarów fotografii.

Niezależnie od tego, czy nas razi czy pociąga, moda oddziałuje na wszystko, co widać, zarówno w kiosku z gazetami, jak i na największych jej pokazach. Biorąc pod uwagę jej ekskluzywność i niczym nieograniczone dochody, jakie potrafi przynieść, praca fotografa mody jest niezwykle pożądanym zajęciem przez tych, którzy chcieliby pracować, stojąc za aparatem. Jednak to samo sprawia także, że w dziedzinie tej panuje niezwykła konkurencja, dlatego bardzo trudno się przebić. Z tego też powodu ani obiecujący początkujący fotografowie, ani zaprawieni w boju profesjonaliści nigdy nie mogą być pewni odniesienia sukcesu w tej branży.

Jeśli już o tym mowa, to sukces kogoś takiego, jak Testino, polega nie tylko na wyrobienie sobie doskonałej reputacji, ale także na umiejętności uczynienia produktu obiektem pożądania. W tym artykule zdradzimy Ci niektóre z najpilniej strzeżonych sekretów, dotyczących świadomego ustawiania modeli i doskonałego retuszu oraz akcesoriów, potrzebnych do tworzenia pięknych zdjęć.

W przeciwieństwie do portretów, celem zdjęć mody jest sprzedaż – produktu, marki lub stylu życia. Klientki nie chcą najnowszego odcienia czerwonej szminki, lecz pragną czuć się seksowne, pożądane i zniewalające. Mając to na uwadze, fotografowie mody nie tylko powinni umieć obsługiwać aparat, ale i być świadomi przekazu, jaki kreują swoimi obrazami.

Dla tych, którzy dopiero próbują zaistnieć w tej branży, początki mogą być trudne. Steve Fischer
(www.stevefischer.net) jest fotografem mody mieszkającym w Los Angeles, który zaczął robić zdjęcia ponad 15 lat temu.„Osoba, która myśli o rozpoczęciu pracy w dziedzinie fotografii mody, koniecznie powinna umieścić w swoim portfolio kilka zdjęć modelek z agencji” – mówi z entuzjazmem. „Należy dotrzeć do takiej agencji modelek i porozmawiać z agentami na temat nowych nowych zgłoszeń i zaproponować im zrobienie próbnej sesji w celu sprawdzenia możliwości modeli”. Tomislav Może (tomislavmoze.com), fotograf mody, jest podobnego zdania. „Testy to dobra praktyka i właściwy punkt wyjścia do nawiązania pierwszych kontaktów”.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tabletki, które wzmocnią naczynia krwionośne

Wzmacnianie naczyń krwionośnych to bardzo ważny proces dla poprawy własnego zdrowia. Niest…