Sieć sprawdzonych współpracowników to element niezbędny do osiągnięcia sukcesu, który od początku do końca zależy od wysiłku włożonego przez wszystkie osoby zaangażowane w realizację sesji. Gdy dopiero zaczynasz, możesz ćwiczyć na przyjaciołach i rodzinie, jeśli tylko zgodzą się Ci pozować, ale jeżeli chcesz, aby Twoje portfolio było naprawdę imponujące, najlepiej sięgnąć po profesjonalistów lub poszukać modeli na portalach, takich jak Max Models (maxmodels.pl). Według Fischera, wybór modelki ma zasadnicze znaczenie. „Dobre modelki spędzają dużo czasu na nauce i ćwiczeniach dotyczących tego, jak należy się poruszać i zachowywać przed kamerą”.

Bardzo ważne jest, aby dobrze się do sesji przygotować i dokładnie wyobrazić sobie, jak powinno wyglądać zdjęcie, gdyż tylko dzięki temu będzie można uzyskać pożądany efekt. „Jeśli czeka mnie większa realizacja, tworzę szkice i listę rzeczy, na których chciałbym się skupić. Rozmawiam także z całym zespołem na temat sesji, aby móc uzyskać jak najlepsze rezultaty” – mówi Może. Fischer jest wielkim fanem kolaży, łączących zdjęcia, przedmioty i tekst, lub też fotografii opatrzonych jednym hasłem – „Większość klientów także je lubi. Dzięki nim łatwiej jest zrozumieć koncepcję i wymowę obrazu”.

Często malownicze i egzotyczne lokalizacje sesji są właśnie jedną z tych rzeczy, która pozwala przyciągnąć uwagę oglądających, a jednocześnie staranny wybór otoczenia jest kluczem do stworzenia odpowiedniego nastroju zdjęcia.„Lokalizacja wpływa bezpośrednio na atmosferę i klimat obrazu, dlatego jest tak istotna. Musi być dopasowana do wizerunku marki” – mówi Fischer. Fotografowanie w plenerze niewątpliwie daje więcej możliwości, ale wymaga także większych przygotowań. „Szukając odpowiedniej lokalizacji, zwracam uwagę na następujące kwestie: Czy wymagane są jakieś zezwolenia? Czy istnieją jakieś możliwości fotografowania w południe, kiedy świeci ostre słońce? Jeśli trafimy na złą pogodę, to czy będzie można przeprowadzić sesję w jakimś miejscu osłoniętym przed deszczem?”

Fischer jest spokojniejszy, kiedy sesja odbywa się w studiu, ale zauważa, że i to rozwiązanie ma swoje wady. „Choć w studiu mogę wszystko kontrolować, to modela o niewielkim doświadczeniu w atelier fotografuje się dużo trudniej. Ciężko jest sprawić, by wyglądał naturalnie.” Jeśli planujesz fotografować na zewnątrz, korzystaj z aplikacji, takich jak Google Earth, abyś mógł wcześniej zaznajomić się z otoczeniem.

Kiedy już odpowiednio przygotujesz się do sesji, najważniejszą rzeczą dla uzyskania efektownego obrazu pozostanie dobór odpowiedniego oświetlenia. W fotografii mody chodzi o to, aby model wyglądał tak dobrze, jak to tylko możliwe, i dlatego powinieneś starać się uzyskać miękkie światło, tworzące jedynie delikatne cienie. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy wprowadzasz nowe źródło światła, powstaje kolejny cień, a więc prosta aranżacja oświetlenia po prostu przyśpieszy i ułatwi Ci pracę.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tabletki, które wzmocnią naczynia krwionośne

Wzmacnianie naczyń krwionośnych to bardzo ważny proces dla poprawy własnego zdrowia. Niest…