Temat domu u każdego wywołuje nieco inne skojarzenia, jednak każdy chce stworzyć w swoim mieszkaniu wspaniałe miejsce pełne komfortu i indywidualnego charakteru.  Ma na to wpływ szereg czynników. Sposób aranżacji, kolory, które wybieramy oraz stylistyka mebli wpływają na to, jak czujemy się w naszych wnętrzach.

Gra światła w jadalni i salonie 

Wiele osób przyznaje, że duże znaczenie odgrywa rodzaj oświetlenia, które wybieramy do naszego domu. Popularnym rozwiązaniem jest montaż żyrandolu, który oświetla całe pomieszczenie. Bardzo dobry efekt zapewnia oświetlenie punktowe czyli lampy stołowe lub podłogowe. Są one bardzo dobrym źródłem światła, które nie rozprasza się na zbyt dużą powierzchnię, ale uzyskujemy efekt miejscowo. Właśnie to tworzy kameralną atmosferę. Jeśli zastanawiamy się, jakie lampy do jadalni lub salonu wybrać, możemy zapoznać się z asortymentem wielu sklepów internetowych i stacjonarnych. Z pewnością będziemy zaskoczeni, jak wiele jest możliwości. Rodzaj oświetlenia będzie szczególnie istotny zwłaszcza zimą i jesienią, kiedy często doświetlamy nasze pomieszczenia. Długie, zimowe wieczory mogą być znacznie przyjemniejsze, jeśli zadbamy o obecność przyjemnego dla oka światła. Nie powinno ono dawać zbyt jasnego czy oślepiającego efektu, ale budować dyskretnie nastrój.

Lampy do kuchni
Lampy do kuchni

Jaki styl lamp wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybieramy dekoracyjną lampę na stół lub biurko, czy chcemy kupić wiszące lampy do jadalni, warto przemyśleć, jaki efekt chcemy uzyskać. Dobrze dobrane lampy, mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale mogą być również bardzo estetycznym i dobrze zsynchronizowanym z resztą elementem aranżacyjnym. Część osób preferuje klasykę i tradycyjne rozwiązania, inni stawiają na minimalizm i nowoczesność, w której nie ma miejsca na chaos. Jeszcze inni chętnie szukają inspiracji w stylu retro, aby wprowadzić do swoich wnętrz nieco tajemniczości i nadać im nietendencyjnego wyrazu. Dokonując przemyślanego wyboru,  mamy szansę zyskać efekt, który będzie niepowtarzalny i funkcjonalny.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat piękna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Specyfika olejów do świec i różnorodność ich asortymentu

Obecnie oferowany przez rynek olej do świec można nabyć bez większych trudności i charakte…