Teraz powinniśmy zająć się wyjątkowo poważnym problemem, jakim są przypadki, w których użytkownik jakiegoś produktu stwierdza, iż najpierw przynosił on oczekiwany efekt a wraz z zakupem nowej partii efekt ten znacznie się pogorszył.

Da tego maże dojść z kilku przyczyn:

1. Reakcja na produkt się obniżyła, ponieważ organizm „nasycił się” zawartymi w produkcie substancjami.

2. Reakcja na produkt się obniżyła, ponieważ tkanki docelowe przestały na niego reagować (jest w zasadzie przypadek bardzo podobny do tego z punktu 1.)

3. Zmienił się skład produktu. Dochodzi do tego rzadko, ale z doświadczenia wiem, że tak się zdarza! Jest to spowodowane niedostateczną kontrolą jakości produkcji przez niezależne laboratoria kontrolne. Raz zatwierdzonego produktu już właściwie nikt potem nie kontroluje, o ile organy legislacyjne nie będą mieć do przeprowadzenia kontroli jakiegoś szczególnego powodu. Skłania to niektórych nieuczciwych producentów do oszustwa! Przynajmniej w przypadku tabletek i proszków do przygotowywania „koktajli” starajcie się kontrolować ich barwę, zapach, smak i konsystencję. Jest to jedyna rzecz, jaką jesteście w stanie ocenić. Jeśli nadal będziecie mieć wątpliwości, zmieńcie najpierw producenta (użyjcie jednak identycznego typu produktu, co jest możliwe) i jeśli efekt się nie poprawi, zmieńcie typ produktu!

Zanim zakupicie produkt, poproście producenta (sprzedawcę) o katalog lub szczegółowy materiał informacyjny. Potem zdobądźcie podobne materiały od konkurencji i spróbujcie porównać oraz ocenić ich oferty. Następnie kupcie sobie identyczne produkty od kilku producentów (ale w małych opakowaniach) i spróbujcie porównać ich efekty poprzez ich stopniowe stosowanie.

Taki sposób postępowania jest czasochłonny, wymaga pewnej wiedzy i pieniędzy, i dlatego nie oczekuję, że większość z was będzie go realizować. Niestety inny sposób nie istnieje.

Spis treści:

https://www.ssalegia.pl/realne-spojrzenie-na-suplementy-cz-1/
https://www.ssalegia.pl/realne-spojrzenie-na-suplementy-cz-2/
https://www.ssalegia.pl/realne-spojrzenie-na-suplementy-cz-3/
https://www.ssalegia.pl/realne-spojrzenie-na-suplementy-cz-4/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat sportu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak relatywnie tanio kupić dom?

Jak relatywnie tanio kupić dom? Finanse to dla wielu osób temat dość drażliwy. Generalnie …