Dom Bez kategorii Rynek mieszkaniowy

Rynek mieszkaniowy

3 min odczyt
0
0
755

Rynki mieszkaniowe mają charakter lokalny, ale są uzależnione od pozostałej części gospodarki i jednocześnie silnie na nią wpływają. poprawa warunków mieszkaniowych oznacza zmniejszenie wydatków na opiekę zdrowotną, ułatwia rozwój gospodarczy i wdrażanie nowych technologii, zapewnia mobilność siły roboczej, a przede wszystkim mobilizuje gospodarstwa domowe do gromadzenia środków i oszczędzania na cele mieszkaniowe. Rządy rozwiniętych państw zachodnioeuropejskich już dawno zrozumiały korzyści płynące z wspierania mieszkalnictwa. Środki te aktywizując gospodarkę wracają do budżetów w zwielokrotnionej wysokości w postaci podatków dochodowych od osób prawnych i fizycznych, podatku VAT, składek na ubezpieczenia społeczne.

Reklama: Domy Bydgoszcz

Ograniczanie wsparcia publicznego dla mieszkalnictwa popierane argumentacją „państwo jest zbyt ubogie na wspieranie budownictwa mieszkaniowego” lub „budżetu na to nie stać” jest jedynie dowodem braku rozumienia jednej z ogólnych prawidłowości ekonomicznych. Także w przyszłości, mimo zakładanego wzrostu gospodarczego i rozwoju społecznego, nie przewiduje się wycofania publicznego wsparcia dla budownictwa czynszowego i ogólnie dla mieszkalnictwa. Badania wskazują na konieczność utrzymania takiego wsparcia oraz na konieczność zapewnienia dostępności mieszkań o odpowiednim standardzie dla wszystkich grup obywateli.

Obecnie naukowcy podważyli i obalili osiem najczęściej głoszonych przez polityków mitów o wyższości mieszkalnictwa własnościowego nad czynszowym, nie przemilczając przy tym rzeczywistych i bardzo istotnych zalet własności. Wykazano też, że warunkiem dalszego i prawidłowego rozwoju współczesnych miast jest wspieranie mieszkalnictwa czynszowego i zapewnienie dostępności mieszkań o odpowiednim standardzie dla wszystkich grup obywateli. Jest to warunkiem likwidacji ubóstwa, dyskryminacji i wykluczenia społecznego, zapobiegania tworzeniu się gett, zapewnienia zrównoważonego rozwoju i ogólnie poprawy warunków życia całej społeczności miast i ich okolic.

Komentarze
 • Kredyty hipoteczne – standardowe pytania

  Jeśli miałbym wymienić jedną rzecz, z którą spotyka się większość kupujących dom lub miesz…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
 • Charakter prawny zgody

  Wątpliwości dotyczące charakteru prawnego zgody uprawnionego na ingerencję w jego dobra os…
 • CELLULIT

  Celulit na celowniku

  Boryka się z nim większość z nas. Na szczęście, w tej grze mamy pewne szanse. Tym większe,…
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Pielęgnacja tatuażu 3D

Ponieważ tatuaże stają się coraz bardziej popularne w mediach głównego nurtu, nieuniknione…