Dom Bez kategorii Rynek mieszkaniowy

Rynek mieszkaniowy

3 min odczyt
0
0
474

Rynki mieszkaniowe mają charakter lokalny, ale są uzależnione od pozostałej części gospodarki i jednocześnie silnie na nią wpływają. poprawa warunków mieszkaniowych oznacza zmniejszenie wydatków na opiekę zdrowotną, ułatwia rozwój gospodarczy i wdrażanie nowych technologii, zapewnia mobilność siły roboczej, a przede wszystkim mobilizuje gospodarstwa domowe do gromadzenia środków i oszczędzania na cele mieszkaniowe. Rządy rozwiniętych państw zachodnioeuropejskich już dawno zrozumiały korzyści płynące z wspierania mieszkalnictwa. Środki te aktywizując gospodarkę wracają do budżetów w zwielokrotnionej wysokości w postaci podatków dochodowych od osób prawnych i fizycznych, podatku VAT, składek na ubezpieczenia społeczne.

Reklama: Domy Bydgoszcz

Ograniczanie wsparcia publicznego dla mieszkalnictwa popierane argumentacją „państwo jest zbyt ubogie na wspieranie budownictwa mieszkaniowego” lub „budżetu na to nie stać” jest jedynie dowodem braku rozumienia jednej z ogólnych prawidłowości ekonomicznych. Także w przyszłości, mimo zakładanego wzrostu gospodarczego i rozwoju społecznego, nie przewiduje się wycofania publicznego wsparcia dla budownictwa czynszowego i ogólnie dla mieszkalnictwa. Badania wskazują na konieczność utrzymania takiego wsparcia oraz na konieczność zapewnienia dostępności mieszkań o odpowiednim standardzie dla wszystkich grup obywateli.

Obecnie naukowcy podważyli i obalili osiem najczęściej głoszonych przez polityków mitów o wyższości mieszkalnictwa własnościowego nad czynszowym, nie przemilczając przy tym rzeczywistych i bardzo istotnych zalet własności. Wykazano też, że warunkiem dalszego i prawidłowego rozwoju współczesnych miast jest wspieranie mieszkalnictwa czynszowego i zapewnienie dostępności mieszkań o odpowiednim standardzie dla wszystkich grup obywateli. Jest to warunkiem likwidacji ubóstwa, dyskryminacji i wykluczenia społecznego, zapobiegania tworzeniu się gett, zapewnienia zrównoważonego rozwoju i ogólnie poprawy warunków życia całej społeczności miast i ich okolic.

Komentarze
 • Kredyty hipoteczne – standardowe pytania

  Jeśli miałbym wymienić jedną rzecz, z którą spotyka się większość kupujących dom lub miesz…
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Czy odnawiane laptopy są warte zakupu?

  To czy warto kupić sprzęt fabrycznie odnowiony zależy od kilku czynników, a jedną z nich j…
 • Kredyty hipoteczne – standardowe pytania

  Jeśli miałbym wymienić jedną rzecz, z którą spotyka się większość kupujących dom lub miesz…
Załaduj więcej sitab
 • Charakter prawny zgody

  Wątpliwości dotyczące charakteru prawnego zgody uprawnionego na ingerencję w jego dobra os…
 • CELLULIT

  Celulit na celowniku

  Boryka się z nim większość z nas. Na szczęście, w tej grze mamy pewne szanse. Tym większe,…
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy odnawiane laptopy są warte zakupu?

To czy warto kupić sprzęt fabrycznie odnowiony zależy od kilku czynników, a jedną z nich j…