Obecnie oferowany przez rynek olej do świec można nabyć bez większych trudności i charakteryzuje się on wieloma zaletami, takimi jak bezwonność, bezdymność, niska temperatura krzepnięcia, wyjątkowo długi czas spalania i idealna klarowność. Jest to produkt bezpieczny w użyciu i można go używać wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, jak też na wszelkiego rodzaju płytach pomnikowych. Istnieje jednak również możliwość wyprodukowania takiego oleju do świec samodzielnie, a będzie to nasza własna, spersonalizowana forma tego produktu.

Spersonalizowany olej do świec

Ten sposób polecany jest dla osób, które chcą uzyskać intensywny zapach o natychmiastowym działaniu. W tym przypadku należy zapalić bezwonną świecę i pozwolić jej płonąć, aż utworzy się warstwa płynnego wosku. Za pomocą pipety wkrapla się 1 lub 2 krople wybranego olejku eterycznego lub jego mieszanki do płynnego wosku, uważając, aby nie przekroczyć płomienia. W ten sposób zapach będzie się rozpraszał, podczas gdy świeca będzie nadal się palić. Gdy poczujemy, że zapach zaczyna zanikać, dodajemy kroplę naszego spersonalizowanego oleju do świec, aby zapach nadal się utrzymywał

W celu uzyskania spersonalizowanego oleju do świec należy przygotować następujące składniki:

  • 500 g parafiny,
  •  1 fioletową kredę woskową
  • formy aluminiowe,
  • 50 cm knota (bawełna) i
  • 50 kropli olejku eterycznego z lawendy (Lavandula hybrida).

Aby przygotować spersonalizowany olej należy roztopić parafinę w rondlu, a gdy zacznie się topić dodać pokruszoną kredkę woskową. Wymieszać, a następnie dodać krople lawendowego olejku eterycznego. Zdjąć rondel z ognia, przelać masę do aluminiowych foremek i pozostawić do powolnego ostygnięcia. Potem trzeba tylko przyciąć knot i umieść go w środku zanim wosk całkowicie ostygnie.

W asortymencie olejów do świec coraz większą popularnością cieszą się specyficzne oleje zapachowe, które wyróżniają się się nie tylko oryginalną wonnością, ale tez emitowanym blaskiem.

Specyfika olejków zapachowych do świec

Zapach świecy jest tak samo ważny jak blask, który wydziela. Zapachy mogą przywoływać miłe wspomnienia lub tworzyć wyjątkową atmosferę niezależnie od okazji czy pory roku. Dlatego w ofertach olejków zapachowych do świec, stworzonych z naturalnych źródeł, można połączyć ciepły blask płomienia ze świeżymi zapachami wiosny, korzennymi aromatami jesieni, a nawet magicznym aromatem zimowej nocy.                                                                                                                                                                                                                                                              Używane oszczędnie te skondensowane olejki pozwalają na zmianę intensywności zapachu według własnych preferencji. Ponadto olejki zapachowe są kompatybilne z wszystkimi rodzajami wosków i są zaprojektowane tak, aby nie przeszkadzały w spalaniu świecy podczas rozpraszania zapachu.

Mając na myśli olej do świec, należy wspomnieć też o ekologicznym oleju, który jest produkowany poprzez modyfikację naturalnych olejów roślinnych, a dodatkowo jest jeszcze barwiony na wybrany kolor w celach dekoracyjnych. Charakteryzuje się on ciekłą, zbliżoną do wody konsystencją, a nasączony nim knot zachowuje jasny, łagodny płomień.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak znaleźć idealnego radcę prawnego: Kluczowe kroki do wyboru najlepszego specjalisty

Wprowadzenie Wybór odpowiedniego radcy prawnego jest kluczowy dla skutecznej i profesjonal…