Sprzęty okulistyczne dzielą się na różnorodne rodzaje. W okulistyce oraz optometrii korzysta się obecnie z różnych rozwiązań, dzięki którym można swobodnie ustalić występującą wadę wzroku lub też po prostu powalczyć o to, aby wzrok u pacjenta z czasem zaczął się poprawiać. Kluczowym elementem jest jednak wykonanie profesjonalnych badań wzroku z użyciem wartościowych urządzeń, czym zajmują się głównie optycy oraz okuliści. Wśród najbardziej znanych sprzętów okulistycznych znajdują się m.in. lampy szczelinowe oraz foroptery.

Lampa Szczelinowa
Lampa Szczelinowa

Foroptery – podstawowe informacje

Foropter wykorzystywany jest do precyzyjnego ustalenia wady wzroku. Tym samym pacjenci otrzymują wiążącą informację na temat swojej wady, tak aby okulista lub optyk, mogli zaproponować mu odpowiednie środki zapobiegawcze lub też metody leczenia. Charakterystyczną cechą foroptera jest jego budowa, ponieważ składa się on z:

  • pryzmatów,
  • filtrów optycznych,
  • soczewek sferycznych,
  • soczewek cylindrycznych,
  • cylindra skrzyżowanego,
  • przyborów optycznych,
  • otworu stenopeicznego.

Z takich urządzeń korzysta się nie tylko w gabinetach okulistycznych, ale też w różnorodnych laboratoriach, więc ich uniwersalność jest nieoceniona.

Lampy szczelinowe – najważniejsze informacje

Lampa szczelinowa służy do badania przedniej struktury oka i wywiązuje się z takich zadań znakomicie. Połączona jest z nowoczesnym mikroskopem rogówkowym, dlatego też wyniki takich badań są niezwykle precyzyjne. W ten sposób można zbadać m.in. twardówkę, tęczówkę, powieki, spojówki czy też rogówki i soczewki. Jak widać to bardzo przydatne urządzenie okulistyczne, dzięki któremu specjaliści mogą wykryć u swoich pacjentów różnorakie wady oraz schorzenia. Można również szybko na nie zareagować, rozpoczynając właściwe leczenie. Lampy służą do wykrywania takich schorzeń jak: zaćma, zapalenie spojówek, zwyrodnienie plamki żółtej czy też zapalenie naczyniówki. To bardzo ważny przyrząd w pracy każdego okulisty, który zwiększa szanse na skuteczne wyleczenie większości pacjentów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skup samochodów – jakie auta są kupowane?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób wchodzi na stronę internetową https://skupuje…