Gra zespołowa wywodząca się z USA, w której zawodnicy mają za zadanie trafić przeciwnika kolorową kulką, to paintball. Rozgrywka zyskująca popularność na całym świecie. Dziś sport, do którego nie potrzeba doświadczenia ani też określonych umiejętności, a który z kolei jest w stanie, wbrew pozorom, przynieść nam wiele korzyści. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie obejdzie się bez odpowiedniego stroju oraz elementów ochronnych. Zabawa rozgrywa się na terenach otwartych. Najczęściej pośród lasów. Rzadziej w opustoszałych budynkach. Zawodnicy muszą jednak kryć się przed przeciwnikami, dlatego ich strój powinien stapiać się z tłem. Doskonale sprawdza się moro, różnego rodzaju kamuflaż. Generalnie odzież utrzymana w barwach ciemnych, zielonych, brązowych, czarnych.

Gra w paintball
Gra w paintball

Znaczenie ma materiał, z jakiego wykonany jest nasz strój oraz jego grubość. Latem nie możemy założyć na siebie zbyt wiele warstw, bowiem w upale będą one krępować ruchy, poza tym będzie nam po prostu gorąco. Z drugiej strony to od grubości ubioru zależy, na ile odczujemy strzał z broni przeciwnika. O ten aspekt warto zapytać bardziej doświadczonych graczy lub też można poradzić się w firmie, która zajmuje się organizacją takich atrakcji. Niezależnie od wybranego terenu, potrzebne będą dobre buty. Takie, które przetrzymają warunki błota, wilgoci, nierównego podłoża. Najlepiej z wysoką cholewką, wytrzymałe, odporne i chroniące przed różnego rodzaju urazami. Gracze przemieszczają się dość szybko, nie patrząc pod nogi. Buty muszą zatem dobrze trzymać stopę, aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek kontuzji.

Odmiany rozgrywek paintballowych rozgrywanych w obiektach zamkniętych zwykle wiążą się z wyborem lżejszych butów, ale i tu na uwadze trzeba mieć zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo dla naszych nóg. Najbardziej widoczne części naszego ciała, to oczywiście głowa i ręce. Musimy obserwować, chowamy się więc, ale reszta pozostaje narażona na trafienie. Obowiązkową jest zatem maska ochronna. Nie warto stawiać na jakiekolwiek zamienniki czy też gogle ochronne o innym przeznaczeniu, ponieważ mogą nie wytrzymać siły uderzenia. W późniejszym czasie, gdy paintball staje się naszą ulubioną formą spędzania wolnego czasu, z powodzeniem można postawić na zakup własnego sprzętu, specjalistycznej odzieży i innych akcesoriów. Dzięki nim zaoszczędzimy na wypożyczalni, a i rozgrywka będzie o wiele bardziej przyjemną, mając na sobie i w rękach ubiór oraz sprzęt, które to dobrze znamy. Ochrona w wypadku tej gry jest najważniejsza.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Żelazo i jego smak

    Żelazo i jego smak Dobre suplementy zawierające żelazo muszą mieć po swojej stronie rozmai…
  • Magnez na skurcze łydek – dobre tabletki

    Magnez na skurcze łydek – dobre tabletki Dobre tabletki zawierające magnez pomagają …
  • Odżywki białkowe

    Czym są odżywki białkowe?  Odżywki białkowe są stosowane przez sportowców i osoby aktywne …
Załaduj więcej Świat sportu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Krzesła do salonu

Krzesła do salonu. Aby wybrać odpowiedni dla krzesła design do salonu, konieczne jest wycz…