Nasze ciało zostało tak zbudowane, że bezustannie krąży w nim krew. Musi ona swobodnie dotrzeć do każdej komórki i zaopatrzenia w odpowiednie składniki odżywcze, a także tlen. Niestety, kiedy nie dbamy o swoje zdrowie, to może dojść do zapychania żył i wtedy krew napotyka na swojej drodze różnego rodzaju przeszkody. Żeby wykryć te niedrożności, najczęściej wykonuje się USG tętnic i żył. Opole jest miastem, w którym wykonuje się takie badania najczęściej po udarze mózgu lub po zawałach serca albo przy zatorowości płucnej.

Diabetolog
Diabetolog

Dlaczego warto wykonywać USG tętnic i żył?

Kiedy dochodzimy do wniosku, że nasz organizm nie funkcjonuje tak, jakbyśmy tego oczekiwali, to być może problemem są jakieś zatory w żyłach. Szybsze wykrycie nawet najdrobniejszych schorzeń żyły lub tętnic pomaga zwalczyć chorobę i całkowicie się wyleczyć. Lekarz wykonujący takie badanie jest w stanie stwierdzić gdzie płynie krew oraz w jakim kierunku, a także, w których miejscach płynie szybciej, a w których wolniej. Może również sprawdzić, gdzie krew może się cofać albo gdzie nie domykają się zastawki żylne.

Specjalne urządzenie do aparatu USG tętnic i żył, pozwalają nam na dokładne zmierzenie przepływu krwi przez naczynia, przez co możemy zobaczyć odpowiedni przekrój i wydolności badanych żył oraz tętnic. Takie badanie pozwala nam wykryć zwężenia tętnic wywołane miażdżycą lub zakrzepicą albo też innego rodzaju schorzenia w naczyniach krwionośnych w okolicach brzucha, lub szyi, albo rąk i nóg. Nie możemy jednak zbadać naczyń znajdujących się w naszej głowie wewnątrz czaszki i tutaj najlepiej sprawdza się rezonans magnetyczny.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tabletki, które wzmocnią naczynia krwionośne

Wzmacnianie naczyń krwionośnych to bardzo ważny proces dla poprawy własnego zdrowia. Niest…