Nasze ciało zostało tak zbudowane, że bezustannie krąży w nim krew. Musi ona swobodnie dotrzeć do każdej komórki i zaopatrzenia w odpowiednie składniki odżywcze, a także tlen. Niestety, kiedy nie dbamy o swoje zdrowie, to może dojść do zapychania żył i wtedy krew napotyka na swojej drodze różnego rodzaju przeszkody. Żeby wykryć te niedrożności, najczęściej wykonuje się USG tętnic i żył. Opole jest miastem, w którym wykonuje się takie badania najczęściej po udarze mózgu lub po zawałach serca albo przy zatorowości płucnej.

Diabetolog
Diabetolog

Dlaczego warto wykonywać USG tętnic i żył?

Kiedy dochodzimy do wniosku, że nasz organizm nie funkcjonuje tak, jakbyśmy tego oczekiwali, to być może problemem są jakieś zatory w żyłach. Szybsze wykrycie nawet najdrobniejszych schorzeń żyły lub tętnic pomaga zwalczyć chorobę i całkowicie się wyleczyć. Lekarz wykonujący takie badanie jest w stanie stwierdzić gdzie płynie krew oraz w jakim kierunku, a także, w których miejscach płynie szybciej, a w których wolniej. Może również sprawdzić, gdzie krew może się cofać albo gdzie nie domykają się zastawki żylne.

Specjalne urządzenie do aparatu USG tętnic i żył, pozwalają nam na dokładne zmierzenie przepływu krwi przez naczynia, przez co możemy zobaczyć odpowiedni przekrój i wydolności badanych żył oraz tętnic. Takie badanie pozwala nam wykryć zwężenia tętnic wywołane miażdżycą lub zakrzepicą albo też innego rodzaju schorzenia w naczyniach krwionośnych w okolicach brzucha, lub szyi, albo rąk i nóg. Nie możemy jednak zbadać naczyń znajdujących się w naszej głowie wewnątrz czaszki i tutaj najlepiej sprawdza się rezonans magnetyczny.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy warto skorzystać z zewnętrznych usług księgowych?

Finanse to ważna część każdego biznesu, dlatego księgowość firmy powinna być prowadzona ni…