Wybór warsztatu – czym się kierować?

Trudno wyobrazić  sobie codzienne życie bez własnego samochodu. Do pracy dojedziemy autobusem, czy tramwajem, ale większych zakupów już do komunikacji miejskiej nie zabierzemy. Samochód służy nam na co dzień i w czas urlopu. Należy mu się zatem od czasu do czasu wizyta u specjalisty, który sprawdzi kondycję i usunie ewentualne usterki. Poza obowiązkowymi badaniami technicznymi kierowca musi pamiętać o regularnym sprawdzaniu poziomu oleju w silniku, płynu chłodniczego, hamulcowego, czy pozornie banalnego płynu do spryskiwaczy.

Wymiana oleju – kiedy, jak i gdzie to zrobić?

Najczęstszym grzechem popełnianym przez kierowców w stosunku do swojego samochodu jest zaniedbywanie regularnej wymiany oleju w silniku. Cieszy nas efekt po wizycie w myjni, ale zapominamy, że właściwy poziom oleju w silniku jest tak ważny dla samochodu, jak nawodnienie organizmu dla człowieka. Standardowo po każdej wymianie oleju mechanik zostawia nam informację, przy jakim stanie licznika należy zrobić to ponownie. Wystarczy więc zerknąć od czasu do czasu na karteczkę z podanymi cyferkami.

Planując wymianę oleju w Krakowie wybierzmy solidny, profesjonalny warsztat. To pozornie błaha czynność, jednak jakość usługi bywa bardzo różna. Rzetelne podejście pracownika do tematu gwarantuje, że olej zostanie dobrany prawidłowo, silnik będzie czysty, filtry wymienione jak należy, a wnętrze naszego samochodu nie zostanie zabrudzone. Fachowa wymiana oleju daje możliwość wykrycia ewentualnych wycieków, nieszczelności uszczelek czy uszkodzenia przewodów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak podłączyć żyrandol?

    Zaskakująco wiele osób oświetla swoje domowe wnętrza za pomocą żyrandoli. Konstrukcje te b…
  • Osuszanie ścian w przemyśle

    Osuszanie budynków Kielce polega na usuwaniu wilgoci dzięki czemu zawartość wody w powietr…
  • Licytacje z USA, co warto wiedzieć?

    Licytacje samochodów z USA to powszechny temat wśród europejskich kierowców. Dzieje się ta…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak podłączyć żyrandol?

Zaskakująco wiele osób oświetla swoje domowe wnętrza za pomocą żyrandoli. Konstrukcje te b…