Wózek paletowy to stosunkowo popularny sprzęt powszechnie wykorzystywany na magazynach oraz halach produkcyjnych. Można śmiało stwierdzić, iż rozwiązanie to – niezależnie od rodzaju – cieszy się dość dużym zaufaniem Klientów Biznesowych. Na rynku znajdziemy wiele paleciaków różniących się od siebie nie tylko wyglądem czy technologią, ale również funkcjonalnością. Zasadniczym kryterium przy doborze sprzętu jest oczywiście udźwig. Dobór odpowiedniego rozwiązania – ze względu na ich mnogość – może stanowić pewną trudność. Podstawowe informacje o paleciakach pozwolą nam znaleźć sprzęt dostosowany do naszych potrzeb oraz preferencji. Początkowo warto poznać rodzaje wózków paletowych.

Mimo mnogości nowoczesnych już rozwiązań – zaawansowanych zarówno technicznie jak i technologicznie – największą popularnością wśród Klientów Biznesowych cieszą się ręczne wózki paletowe. Sprzęt ten, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do szybkiego transportu towarów na specjalnych paletach. Wózki paletowe są powszechnie wykorzystywane do przewozu ładunków nie tylko na magazynach czy halach produkcyjnych, ale również na placach składowych. Rozwiązanie tego typu doskonale sprawdzi się zarówno przy podnoszeniu, przewożeniu jak i opuszczaniu ładunków. Ręczne wózki paletowe przeznaczone są do pracy na stosunkowo bliskich odległościach.

Wózki paletowe
Wózki paletowe

Niezwykle ważne jest środowisko, w którym pracują modele ręczne. Nie bez powodu producenci zaznaczają, że wózki paletowe przeznaczone są do transportu ładunków paletowych w pomieszczeniach typu magazyn oraz hala produkcyjna bądź na placach składowych. Aby sprzęt spełniał swoje zadanie bez zbędnych awarii niezbędna jest równa, twarda oraz sucha nawierzchnia. Niezwykle ważne jest również odpowiednie, dość jasne oświetlenie. Wywnioskować można z tego, że wózki paletowe tego typu nie powinny pracować np. na terenie otwartym tj. na dworze.

Klasyczne paleciaki, a więc wózki paletowe ręczne posiadają standardowy udźwig w wysokości 2 500 kilogramów. Przy zakupie sprzętu równie ważną kwestią jest długość wideł. Ta oscyluje w granicach 1 150 milimetrów. Wózki paletowe tego typu pozwalają na sprawną i bezpieczną pracę w zestawieniu ze standardowymi europaletami.

Niemal na każdym magazynie znajdziemy wózki paletowe ręczne. Sprzęt ten cieszy się zarówno popularnością jak i zaufaniem Klientów. Kolejną ważną kwestią jest podział paleciaków ręcznych.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

jak się ubrać na wesele

Wesele to jedna z najbardziej absorbujących uroczystości w życiu. Bez względu na to, jak b…