Elegancka, wodoodporna Xperia Tablet Z firmy Sony to idealna towarzyszka podróży. Kiedy akumulator zaczyna niedomagać, warto go wymienić.

Sony Xperia Tablet Z wciąż wygląda szykownie. Kiedy urządzenie trafiło na rynek w 2013 roku, jego wodoodporna obudowa, czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci operacyjnej zaliczały je do najlepszych spośród konkurentów Ap-ple a. Mimo upływu lat urządzenie wciąż bez problemu radzi sobie z typowymi zadaniami, takimi jak wyświetlanie stron internetowych czy przeglądanie dokumentów. Obsługuje też najnowszą wersję Androida w postaci ROM-u CyanogenMod.

Używaną Xperię Tablet Z można kupić za niewielkie pieniądze, ale często można złapać się przy tym na drobny haczyk: akumulatory starszych urządzeń mają czasy największej żywotności dawno za sobą. Już po krótkim czasie pracy tablet domaga się podłączenia do ładowarki, a to spore ograniczenie, jak na urządzenie stworzone z myślą o mobilności.

Jednakże nie ma tragedii: widząc, że tablet po naładowaniu pracuje coraz krócej, po prostu wymieńmy akumulator. Wystarczy wykonać sześć kroków, żeby umieścić w obudowie zupełnie nowe źródło energii. Jeśli chodzi o narzędzia, potrzebujemy tylko wkrętaka, pęsety oraz szpatułki do podważania. Działajmy ostrożnie i z uwagą – nic na siłę!

Nowy oryginalny akumulator Sony kupimy w Sieci już za kilkadziesiąt złotych. Szukając go, pamiętajmy, że Sony stosuje bardzo podobne oznaczenie smartfonów i tabletów, więc nie zapomnijmy o słowie „tablet” w nazwie.

KROK PO KROKU

1. Przygotowujemy narzędzia

Do wymiany modułu akumulatora w Xperii Tablet Z potrzebujemy tylko trzech narzędzi: wkrętaka krzyżakowego, zaokrąglonej pęsety i szpatułki, którą otworzymy obudowę.

2. Zdejmujemy tylną ściankę

Połóżmy tablet na stole ekranem w dół. Weźmy szpatułkę, wsuńmy ją w szczelinę przy rogu obudowy i delikatnie, bez użycia dużej siły podważmy tylną ściankę.

3. Odłączamy baterię

Po zdjęciu pokrywy odłączmy złącze prądowe akumulatora od płyty głównej – pęseta bardzo ułatwi nam zadanie. Wtyczka znajduje się z prawej strony, w dolnym rogu.

4. Demontujemy moduł aparatu

Odklejmy czarną taśmę i odłączmy aparat od płyty głównej. Teraz możemy wykręcić wkręty schowane dotąd pod modułem aparatu.

5. Wykręcamy akumulator

Po wykręceniu wkrętów (zaznaczone) ostrożnie podnieśmy akumulator. Odłóżmy go na bok i poddajmy bezpiecznej utylizacji.

6. Wkładamy nowy akumulator

Przytrzymując akumulator lekko pod kątem w stronę płyty głównej, podłączmy taśmę zasilającą. Później włóżmy go do obudowy i przykręćmy. Zamontujmy na powrót aparat i złóżmy obudowę.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak relatywnie tanio kupić dom?

Jak relatywnie tanio kupić dom? Finanse to dla wielu osób temat dość drażliwy. Generalnie …