Elegancka, wodoodporna Xperia Tablet Z firmy Sony to idealna towarzyszka podróży. Kiedy akumulator zaczyna niedomagać, warto go wymienić.

Sony Xperia Tablet Z wciąż wygląda szykownie. Kiedy urządzenie trafiło na rynek w 2013 roku, jego wodoodporna obudowa, czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci operacyjnej zaliczały je do najlepszych spośród konkurentów Ap-ple a. Mimo upływu lat urządzenie wciąż bez problemu radzi sobie z typowymi zadaniami, takimi jak wyświetlanie stron internetowych czy przeglądanie dokumentów. Obsługuje też najnowszą wersję Androida w postaci ROM-u CyanogenMod.

Używaną Xperię Tablet Z można kupić za niewielkie pieniądze, ale często można złapać się przy tym na drobny haczyk: akumulatory starszych urządzeń mają czasy największej żywotności dawno za sobą. Już po krótkim czasie pracy tablet domaga się podłączenia do ładowarki, a to spore ograniczenie, jak na urządzenie stworzone z myślą o mobilności.

Jednakże nie ma tragedii: widząc, że tablet po naładowaniu pracuje coraz krócej, po prostu wymieńmy akumulator. Wystarczy wykonać sześć kroków, żeby umieścić w obudowie zupełnie nowe źródło energii. Jeśli chodzi o narzędzia, potrzebujemy tylko wkrętaka, pęsety oraz szpatułki do podważania. Działajmy ostrożnie i z uwagą – nic na siłę!

Nowy oryginalny akumulator Sony kupimy w Sieci już za kilkadziesiąt złotych. Szukając go, pamiętajmy, że Sony stosuje bardzo podobne oznaczenie smartfonów i tabletów, więc nie zapomnijmy o słowie „tablet” w nazwie.

KROK PO KROKU

1. Przygotowujemy narzędzia

Do wymiany modułu akumulatora w Xperii Tablet Z potrzebujemy tylko trzech narzędzi: wkrętaka krzyżakowego, zaokrąglonej pęsety i szpatułki, którą otworzymy obudowę.

2. Zdejmujemy tylną ściankę

Połóżmy tablet na stole ekranem w dół. Weźmy szpatułkę, wsuńmy ją w szczelinę przy rogu obudowy i delikatnie, bez użycia dużej siły podważmy tylną ściankę.

3. Odłączamy baterię

Po zdjęciu pokrywy odłączmy złącze prądowe akumulatora od płyty głównej – pęseta bardzo ułatwi nam zadanie. Wtyczka znajduje się z prawej strony, w dolnym rogu.

4. Demontujemy moduł aparatu

Odklejmy czarną taśmę i odłączmy aparat od płyty głównej. Teraz możemy wykręcić wkręty schowane dotąd pod modułem aparatu.

5. Wykręcamy akumulator

Po wykręceniu wkrętów (zaznaczone) ostrożnie podnieśmy akumulator. Odłóżmy go na bok i poddajmy bezpiecznej utylizacji.

6. Wkładamy nowy akumulator

Przytrzymując akumulator lekko pod kątem w stronę płyty głównej, podłączmy taśmę zasilającą. Później włóżmy go do obudowy i przykręćmy. Zamontujmy na powrót aparat i złóżmy obudowę.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat wiedzy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarabianie na last minute: Jak można zarobić na organizowaniu spontanicznych wycieczek dla innych

Zarabianie na organizowaniu spontanicznych wycieczek może wydawać się trudne, ale w rzeczy…