Cieszące się dużą popularnością mieszkania i obiekty w dzielnicach przemysłowych przyciągają inwestorów i tworzą ciekawe otoczenie dla takich nieruchomości. Są to duże powierzchnie najczęściej wysokie. Dobra cecha takich mieszkań jest brak ścian działowych oraz swobodna ich modyfikacja dzięki słupom stanowiącym podporę dla stropu. Pozostałościami po poprzednim przeznaczeniu są wyeksponowane materiały takie jak elementy metalowych konstrukcji i cegła lub beton.

Meble loftowe
Meble loftowe

Jakie meble do takich pomieszczeń?

Wybór mebli musi być odpowiedni do zamierzeń właściciela lokalu. Meble loftowe powinny nawiązywać do elementów architektonicznych. Często są to proste formy z ostrymi krawędziami. W zależności od zamierzeń projektanta możemy poszukiwać mebli postarzanych z przebarwieniami i dekoracyjnymi wstawkami z rdzy. Wiele jest opcji aranżacji samego sposobu malowania. Najlepiej sprawdzają się połączenia metalu i drewna. To naturalne materiały pozwalające dopasować gotowe wyroby do każdego wnętrza. Dostępne są również takie modele do samodzielnego wykończenia. W ten sposób kupujący nadaje ostateczny wygląd wnętrzu.

Eleganckie czy rustykalne?

Dwie szkoły projektantów są najliczniej prezentowane na rynku mebli. W pierwszej kolejności są to meble w wykończeniu z polerowanej stali. Takie kolory będą mocno akcentowały na tle starych cegieł i metalowych konstrukcji. Dodatkowo mogą wraz z dodatkami w podobnym stylu pełnić funkcję dekoracji i dla pozostałych elementów wyposażenia mieszkania. Drugim nurtem są meble stylizowane na używane i stare. Dopełniają one obraz mieszkania w dzielnicy przemysłowej. Sprawiają wrażenie, że właściciel nabył je z mieszkaniem i mają swoją historię oraz podkreślają industrialny charakter wnętrza.
Każdy z tych stylów ma swoich zwolenników. Dodatki i meble należy dobierać zgodnie ze swoją wizją mieszkania. Style można łączyć i podkreślać nimi inne elementy wyposażenia. Mogą być również ciekawym dodatkiem dekoracyjnym przyciągającym uwagę odwiedzających nas gości i znajomych.

Meble loftowe
Meble loftowe
Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat piękna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tabletki, które wzmocnią naczynia krwionośne

Wzmacnianie naczyń krwionośnych to bardzo ważny proces dla poprawy własnego zdrowia. Niest…