WYSYPKA NIE DODAJE URODY

Cześć, Panie Piotrze. Mam 21 lat. Trenuję od kilku lat i nie ukrywam, że mam za sobą dwa cykle. Ostatnio były to odżywki Omce i Trenie. No i po nim dostałem potężnej wysypki na plecach, ramionach oraz trochę na innych częściach ciała. Towaru nie biorę już trzeci miesiąc, a wysypka jest potężna. Czytałem gdzieś, że po zakończeniu cyklu powinna ona powoli przejść, ale u mnie jest coraz gorzej. Nie są to krostki, ale wielkie bąble ropne, przekrwione. Próbowałem kąpieli ziołowych, piłem zioła, nic to nie dało. Sauny, bez skutku. Próbowałem kilku różnych maści, trochę – ale bardzo niewiele – pomagały. W końcu udałem się do dermatologa, a ten zaczął rozważać podanie jakichś mocnych antybiotyków. Nie bardzo mi się to podoba, tym bardziej, że te antybiotyki mają bardzo dużo działań ubocznych. I właśnie z tym problemem piszę do Ciebie, bo na pewno w swojej karierze spotykałeś się z takimi przypadkami nie raz i pewnie wiesz jak temu zaradzić.

Odżywki a trądzik
Odżywki a trądzik

Kiedyś przed wieloma laty znałem przypadek człowieka, który zrobił w życiu jeden cykl sterydowy, wcale nie jakiś potężny i dostał po nim takiej wysypki trądzikowej, że nie mógł jej wyleczyć przez 4 lata, mimo że nic już nie brał.

Pamiętam, że lekarze rozkładali ręce, ale trafił się jeden specjalista, który stwierdził, że przez koks akurat w tym przypadku został uruchomiony jakiś proces chorobowy w jego skórze prowadzący do takich zaburzeń. Wyhamowanie go było bardzo trudne. Wiązało się z odstawieniem wszelkich odżywek, zastosowaniem odpowiedniej diety oraz stosowaniem specjalnych środków higieny, maści no i właśnie antybiotyków, a także innych lekarstw na zmiany skórne. Dopiero wtedy udało się opanować tą przypadłość.

Szczegółów, jakie to były odżywki, nie pamiętam. Przyznam się szczerze, że ten obszar medycyny jest mi bardzo mało znany. A metod leczenia chorób skórnych, jak i lekarstw w zależności od diagnozy, jest spora gama.

Istotnym elementem jest przekazanie dermatologowi prawdy o tym, od czego zaczęły się te zmiany skórne. Żeby nie szukał po omacku i nie błądził z diagnozami. Bo być może będzie podejrzewał inne przyczyny, alergie albo jakieś zakażenia. Trądzik u koksiarzy zdarza się często, ale zwykle jest do opanowania. Rzadziej pojawiają się takie jak Twój (lub wyżej opisany) przypadki.

Trzeba pamiętać o tym, że sterydy anaboliczne, szczególnie w dużych dawkach (np. już w ponadleczniczych) sprzyjają takim niekorzystnym procesom skórnym, a do tego może dochodzić jeszcze zanieczyszczenie preparatów produkowanych w różnych warunkach. Bo o ile Omnadren jest środkiem produkowanym w Polsce i występującym w polskim lecznictwie, o tyle Trenbolon nie, więc sądzę, że to jest prawdopodobnie tzw. produkt undergroundowy (czyli produkowany przez firmy niemedyczne, bez kontroli medycznej). A z tymi bywa różnie.

Tak czy inaczej, dobry dermatolog powinien ci pomóc i nie ma co szukać w sieci porad siłownianych profesorów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat informacji

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Moose Centrum Języków Obcych – duża konkurencja na rynku szkół językowych

Szkoły językowe Moose oferują lekcje z dojazdem do klienta. Oferta Moose Centrum Języków O…